Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen okokra vezethető...

Milyen okokra vezethető vissza, ha egy anyuka nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Két ok lehet, fizikai és lelki.

Az elős esetben valami fizikai elváltozás miatt, ez nagyon ritka, pár % csak az esélye.

Ma már annyira nagy a teher az anyukákon, hogy szoptatni KELL, hogy sokan ezen beparáznak és végül tényleg nem tudnak szoptatni, ma ez egyre gyakoribb, régen nem volt ilyen gond.

2009. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
önbizalomhiány el kell hinnie,hogy képes rá! Nagyon nagyon sokat kell szoptatni az elején! Persze vannak hormonális okai is de első körben ezt ki kell zárni és megnyugodva rengeteget cicire tenni a babát! Nincs tejcsid egyálltalán? Mi történt mesélj!
2009. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Idegeskedés, hogy nehogy éhezzen a baba, stressz, öntudatlan ellenérzés a szoptatással szemben, egészségügyi probléma, sok minden lehet mögötte. Sokszor az a legrosszabb, hogy sem a család, sem pedig az eü. személyzet nem állnak az anyuka mellett és nem támogatják, hanem éppen elbátortalanítják őt. Ilyen dolgokra gondolok:" Úgysem lesz elég a tejed! Szegény gyerek biztosan éhes! Miért nem adsz neki tápszert, bizosan amiatt sír, hogy még enne! stb) Sajnos a kórházban a csecsemősök sem mutatják meg, hogy hogyan kell szoptatni, fejni, így már ott problémák adódhatnak. Néha még a védőnő sem segíti az anyukát, hanem az egyszerűbbnek tűnő megoldást választja és a tápszert ajánlja.
2009. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De van...vagyis "vagyogat". Még csak három hetes a babám, talán most kezd beindulni a tejem is jobban, de eddig csak 40-50 ml-t produkáltam.

Tartok attól is, hogy elapad. Gondoltam megkérdezem, ha valaki nem tud szoptatni, az mitől is lehet.

(Egyik kórházi társam nemrég mondta, hogy ő bizony nem szoptat, mert nem tud. Nem mertem kérdezni, miért nem.)

Kiváncsian várom a válaszokat! Köszönöm!

2009. máj. 24. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Na most lehet lepontozni! Vannak olyan babák is akik nem hajlandóak szopni! Az én fiam ilyen volt! 3700grammal és 54 centivel született, bababarát kórházban, vagyis az első pillanattól mellettem volt, állandóan cicire tettem, fejtem mint a bolond, be is indult a tej, bár nem olyan gyorsan ahogy az én falánk Manóm szerette volna. Egyszerűen nem akart, nem volt hajlandó cicizni. Végül kénytelen voltam tápszerezni, mert az elektromos mellszívó sem volt olyan hatékony mint a baba lett volna.
2009. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Még annyit, hogy igény szerint próbáltam szoptatni, vagyis az első hetekben szinte állandóan, a babának pedig jó volt a szopóreflexe, és mégsem....a kórházban sem látott cumit, cumisüveget.
2009. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hinned kell abban, hogy lesz elég tejed! A szevezeted tudja a dolgát és annyit fog termelni, hogy az elég legyen a babádnak. Szoptasd igény szerint, ha nem 3 óránként, akkor olyan időközönként, ahogy a pici kívánja. Minél többször teszed mellre, annál több tej fog termelődni. És bízz a testedben, tudja a dolgát! Nem fog elapadni a tejed, ha szoptatsz. A babád is egyre ügyesebb lesz és te is belejössz! Addig is nyugi, ne stresszelj, mert az nem jó! Nagyon sok tejcsit kívánok Nektek! 4. babáját szoptató anyuka :))
2009. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok ismét. Tényleg, most jut eszembe, hogy első babám nekem se tudott szopni, hónapokig fejtem neki (pedig csak 3 éve volt :-)). Azért néha megpróbáltam, hátha. 2-3 hónapos lehetett, amikor elkezdett szopni. 9 hónaposig szopott.

Azért nem kell tápszer, mert nem tud szopni, ismerek olyat, aki 3 babát etetett úgy, hogy egyik se szopott, hanem fejte nekik, több, mint 1 éves korukig mindegyiknek.

2009. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

en nem igazan jottem rá, miért nem tudtam.

bababarát korházban szultem, rengeteget segitettek, be is indult a tej a 4. napon, de gyugécskék voltunk a fiammal mindketten. en nehezen talaltam jo poziciot, hogy neki is jo legyen, rá tudjam tenni, meg nekem is (császáros voltam).

jopár hétbe telt, amig megtanultuk, hogyan kényelmes nekunk. De nem nagyon tudott szopizni a kicsi sem, csak szuszogott rajta...

tobbszor belazasodtam, azt modtak, a védono szerint a kimerultsegtol (nagyon hasfájos volt a pici, rengeteg sirással, az elso honapban alig aludtam).

fokozatosan lett egyre kevesebb a tej, pedig ittam teákat, surun szoptattam, volt, hogy óránként kérte a kicsi, nem tudtam semmit sem csinálni, délelottonként csak rajtam csungott, éjszaka 3óránként kelt, tehát ez a gyakoriság nekem nem jott be. Pedig akartam szoptatni, és tényleg probálkoztam.

Nem tudom, mi lehet a gond. Miután már fejni is alig tudtam, teljesen átáltunk tápszerre, 5 honapos volt ekkor a kicsi.

el lehet érte ítélni (bár szerintem mindenkinek a magánugye, csak ugye szokás sajna bántani a tápszreseket), de a babámat mintha kicserélték volna. Nyugodtabb lett, így én is.

Nem szabad megijedni, ha váltani kell...De ti még az elején vagytok, még beindulhat, ne aggodj. sok sikert:)

2009. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kimerültségtől, fáradtságtól is simán elmehet a tejcsi! Nekem a védőnőm mondta még az elején, hogy pihenjek nagyon sokat, amennyit csak tudok, mert talán többet ér mint a "csodaszerek" (tea, bogyók, stb.). Valóban igaza lehet, mert megfigyeltem, hogyha nem alszok jól, napközben kifárasztom magam, stb. kevesebb a tejem. Én is ittam Laktoherbet, szedtem urtica urenst, ettem levest, madártejet, sört, stb. minden praktikát kipróbáltam, de ha fáradt voltam semmi nem hatott rendesen. Lassan 9 hós a kisfiam és még mindig szoptatom!


Boldog babázást!

2009. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!