Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul teszem, ha lefejem a...

Rosszul teszem, ha lefejem a tejet beteg babámnak?

Figyelt kérdés

8 hetes babámnak hörgőgyulladása van:(

Ovis tesótól kaptuk el :(

Orra be van dugulva, alig kap levegőt, tele van váladékkal :(

Eddig 180 ml szopizott, de mióta beteg és alig kap levegőt, hamar elfárad. Sokszor csak 60 ml-t szopik.

Szopi után a lefejem amit bent hagyott és megkapja üvegből.

Félek, hogy kialakul a cumizavar (bár eddig nincs jele) Szivesen szopik/szopna, ha nem dugulna az orra :(

Persze orrot szívunk, tengeri sós cseppet kap, párásítunk...


Szerintetek elrontom így?


2012. jan. 11. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem rontod el. Lehet, hogy nehezebben akar majd cicizni, de ha éhes lesz, eszik, ne félj. Most viszont segíts neki enni.

Jól csinálod, hogy először szoptatsz, és csak a maradékot kapja cumiból.

2012. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TKI Ibolya ***** válasza:

Én nem kísérleteznék a cumisüveggel.Az én lányom sajna ettől szokott le a ciciről.Rájött hogy az üvegből könnyebben jön és 4,5 hónaposan azt mondta elég a cici.Hiába próbáltam már nem fogadta el.Szerintem nem baj ha kevesebbet szopik a babád,inkább rakd sűrűben cicire ha hamar megéhezik.Az én babám is beteg neki is tele van az orra, én még az ágyát is megemeltem hogy jobban aludjon.Minden szopi előtt kiporszívózóm a nóziját+nasivin orrcsepp és van hogy így is tortyog szopi alatt.


3 gyermekes anyuka

2012. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, hm. Nekem 10 hetes a babám és volt egy mellgyulladásom, agyba-főbe fejtem és cumisüvegből adtam neki oda. Most is kap általános cumisüvegből anyatejpótlást, és nem szokott le a cicizésről.

Ha nagyon nyugtalan vagy emiatt, most a medes-s mellszívóhoz ajándékba adtak ilyen modern cumisüvegtetőt, ami az anyamell mintájára működik. (ugyanúgy kunkorítani kell a nyelvét a babának, és csak akkor jön a tejcsi, ha szívja).

Érdemes lenne bababoltban utánakérdezni, hátha kijött ugyanez csak cumisüvegben, vagy más márkájú hasonló elven?

2012. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Ibolyával értek egyet, én sem kísérleteznék. Kispohár?

Vagy ha mindenképp üveg, akkor nagyon figyelj oda és az első jeleknél hagyd abba az üvegezést, nehogy cumizavar legyen. (De ehhez ugye közben szoptatni is kellene valamennyit... Bár ha a tele nózitól alapból rosszul szopizik, nem biztos, hogy rögtön meg tudod ítélni, hogy az orrától vagy a cumitól szopizik épp rosszabbul.. Szóval óvatosan!)

2012. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Haberman etető is jó.

[link]

Mivel nem fog olyan gyorsan jönni a tej, és a babának dolgoznia kell vele, nem fog "rászokni", mint a normál cuminál előfordulhat.

2012. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!