Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van összefüggés a tej mennyisé...

Van összefüggés a tej mennyisége és a menstruáció között?

Figyelt kérdés
Ma reggel megjött, és a babám alig akar enni, úgy látom kevesebb is a tejem, nem tudom, hogy attól-e hogy vérzek, igaz csak nagyon minimálisan. Segítsetek, vissza fog jönni a tejem?
2009. máj. 26. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet,hogy nem olyan az íze nem, mint egyébként.A lányom 2 és fél hónapos volt, amikor megjött az első mensesem, ő sem úgy evett, ahogy addig megszoktuk,kevesebb is volt a tej,de ahogy elmúltak az "ünnepnapok", visszaállt minden a régi kerékvágásba. Most 4 hós és csak szopik
2009. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, az én babám is két és fél hónapos, érdekes, azt számoltam, hogy pont egy évvel ezelőtt estem teherbe, és pont most jön meg.Remélem, ha elmúlik lesz sok tejcsim meg enni is fog.
2009. máj. 26. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
az én babóm 3 hós volt, amikor elkezdtem menstruálni. Nálam elfogadta a cicit, csak majdnem az összes tejem elment. Alig tudtam visszahozni, de sikerült.
2009. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Négy hónapos volt a babucim, mikor először megjött szülés után a mensim. Az első "tünet" a tejcsökkenés volt, teljesen kétségbe is estem, hogy elapad a tejem. Aztán mikor megjött, a tejcsi is visszaállt az eredeti szintre. Én is olvastam, hogy ilyenkor az íze sem az igazi, de az én fiam nem reklamált:-))

Azóta úgy próbálok ezen segíteni, hogy mielőtt megjönne már iszom is a laktoherb teát, meg mensi alatt még jobban odafigyelek a folyadékfogyasztásra. Eddig bejött, babuci most 10 hónapos és még mindig van tejcsi!

2009. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hete jött meg (8 hetes volt akkor a kisfiam). Igaz, hogy csak gyengén, meg csak 3-4 napig tartott, de a tejemet rendesen lecsökkentette, viszont nem akkor apadt a tejem, amikor megjött, hanem utána 1-2 nappal. Annyira lecsökkent, hogy az volt a mély pont, amikor estére 20-30 ml volt csak benne a szokásos 120-130ml helyett. 2 hete mindennel próbálkozom, valamennyire visszajött a tejci, reggelre 120-140ml van, estére viszont még mindig csak 60-90 ml. Bár mintha lassan, de növekedne a mennyiség. Remélem, ez a növekedés megmarad, és sikerül visszahozni az eredeti mennyiséget. Kitartást neked is hozzá!

2009. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat, akkor ez lehet a gond.

(A tápszert sajnos már régen kapja, eddig is kevés tejem volt, hiába próbáltam ki minden praktikát. Miután napokig ment az "éheztetés", kapott.)

Ami van, annak örülök, mert a lányomnál még ennyi sem volt. Remélem szinten tudom tartani az a mennyiséget, ami pár napja még volt.

2010. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hopsz... ezt nem ide szántam.BOCSÁNAT!!!
2010. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!