Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lesz jó sok tejem?

Mitől lesz jó sok tejem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha igény szerint szoptatsz, akkor. Biztosan lesznek, akik írnak mindenféle csodaszereket, de a legjobb tejserkentő módszer maga a szoptatás. Egy, a 4. babáját 9. hónapja szoptató anyuka
2009. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
malátasör8)
2009. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólónak igaza van.De arra is szükség van,hogy rendesen egyél,és főleg igyál,és ne idegeskedj fölöslegesen.
2009. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Sokmindentől:)


Pl:

- egyél-igyál rendesen

- tedd gyakran cicire (de ne rőltesd rá magad, vannak babák, aki ritkábban igénylik a szoptatást, ehhez alkalmazkodj vagyis a babád igényeit tartsd szem előtt, de valamilyen csőlátású IQ-light szopitanácsadóét)

- ne idegeskedj!!! azt hiszem ez a legfontosabb! ne görcsölj rá, ne olvass lll.hu-t, mert rögtön elmegy az összes tejed, ne trécselj a játszótéren stb

- aludj, pihenj minél többet!

- tedd meghitté a szoptatást (csak ketten, félhomályban, csendben, ne tévézz közben)

- ha úgy látod, hogy kevés a tejed az egyik cicidben, akkor tedd rá a másikra is (de csak ha az egyiket teljesen kiürítette) , ne félj attól, hogy nem lesz tej a következő szopira, mert a tejtermelés legjobb ingere maga a tejmirigyek ürülése vagyis a szoptatás!

- kipróbálhatod ezeket: laktoherb vagy valamilyen más tejserkentő tea, urtica urens 5 ch, more milk kapszula, alkoholmentes sör stb (nekem ezek közül csak a tea jött be)


... és van, amikor nem rajtad múlik: hogyan szopik a baád, milyen a mellbimbód és hogyan viselkednek a hormonjaid :S

2009. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mindenek előtt igyál sok folyadékot.

Én az elején beszedtem 1 fiola homeós bogyót is.

Ne méregesd a gyereket, hogy mennyit eszik, fölösleges stressz!

2009. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Szerintem genetika kérdése is. Én 3 óránként szoptattam a babámat (most már 4 óránként), ha előbb sírt próbáltam kicsit még húzni az időt és mégis rengeteg tejem volt, van. Mondjuk nekem biztos a fejés is segített amit muszály csinálnom mert begyullad a mellem. 5 és fél hónapos baba anyukája
2009. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
9:14-es vagyok. Még annyit hogy én elég sokat eszem legalábbis ahhoz képest amennyit korábban ettem, naponta 3 liter vizet iszom és nem szedtem semmilyen tejserkentőt.
2009. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Miért akarsz jó sok tejet? Nem elég annyi, amennyi a babábak kell?
2009. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi bajotok van a 22.12-sel!??? Szerintem nagyon jó választ írt!!!
2009. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Bizti beletiportam egy "ligás" lelkébe, de sebaj, ez a hozzállás is csak engem igazol :)


Kérdezőnek még annyit írnék, hogy nagyon fontos, mindig mindent ösztönösen csinálj!!! Nincs két egyforma baba, egyforma hormonháztartás, egyforma cici, de még egyforma szülés sem, illetve otthoni körülmények és még sorolhatnám! Figyeld a babád, mikor mit és hogyan szeretne, figyeld ha megzavarja valami a szopit, hogy legközelebb ki tudd iktatni, figyeld a picurka minden rezdülését. Ne hagyd, hogy rágörcsöltessenek az egész szopi témára, hagyd, hogy minden menjen a természetes utján! Csak az anyai ösztöneidre halgass, csak Te és egyedül Te tudod, érzed, hogy a babádnak mi kell, mi a jó :)


Amit még kihagytam, de már írta itt valaki az a fejés az elején, szopi után, de csak akkor ha úgy érzed, hogy nem elég a tejed. Ha beállt a kereslet-kínálat és babád ügyesedett már, akkor fölösleges.

2009. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!