Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úristen tápszeresek lettünk,...

Úristen tápszeresek lettünk, most hogyan?

Figyelt kérdés

Gőzöm sincs mit hogy csináljak most hoztam haza a tápszert mert két napja elfogyott a tejem egyszerűen nincs 2,5hónapos,eddig is lefejve kapta a tejet mert a cickót nem vette el,védőnő szerint mert megjött a mensim.

persze nem a bekeverésen van a hangsúly hanem trükkökre vagyok kíváncsi,a maradék tejcsi után adjam? és vizet minden evés után? éjjel is kell víz ha nem kel fel enni?

és a kakitéma akkor most hogyan teljesen kivagyok.

beba pro h.a.1 ezt írták fel ez jó? és a hasfájás előjöhet mert egy hónapja alszik éjjel mint az álom akkor most előjöhet a hasfájás?köszönöm aki segít.


2012. jan. 24. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eloszor is nyugi, meglatod minden rendben lesz. En mindig 100ml tapszerrel kinaltam meg a kisfiam es ha azt megette mind akkor kovetkezo alkalommal adtam neki tobbet. Ha meg nem ette meg akkor elontottem. Majd magadtol ra fogsz jonni, hogy mennyi kell neki. A tapszres babakat neha megszoktak kinalni egy kis felforralt es lehutott vizzel vagy mar keszen kaphato babavizzel. De emiatt nem kell felebreszteni ejjel. Van akinel a valtas okozhat pocifajast vagy kaki gondokat de ez is megoldodik. A kis eretlen pocijanak meg belrendszerenek szoknia kell az ujitast. Lehet 2-3 napig is eltellik kaki nelkul de elofordulhat tobb kaki is egy nap. Mas szinu lesz a kaki mint az anyatejes, ugyhogy nem kell megijedni. Altalaban zoldesebb szinu. Napkozben neha kinald meg egy kis vizzel de nem kell folyamatosan itatni minden etetes utan. van aki egyaltalan nem itatja. Nem felj minden rendben lesz. Inkabb orulj neki, hogy van tapszer es nem kell eheznie a babadnak. Semmi gond nem lesz. Ha maradt meg lefejt tejed akkor erdemes keverni es igy nem lesz annyira idegen a tapszer ize. Pl. keverj ki neki 40-50ml tapszert es onts hozza a kulon felmelegitett 50-60ml anyatejet es jol razd ossze. Szepen fokozatosan csokkentsd az anyatejet. En ezt csinaltam 1 evesen a tej bevezetesenel is tapszer + tej es igy nem volt annyira idegen.
2012. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az a legfontosabb. Ez is szépen ki fog alakulni. Ha van még bármennyi tejed, előbb azt, aztán a tápszert. Vizet miért kéne adni neki evés után? Én többször megkínáltam, éjjelre is odakészítettem mindig, de nem muszáj. Hasa ha fáj, babateát adj neki, amiben van kömény, a víz helyett, cukor nélkül.

Nem lesz semmi baj, csak ha ideges vagy a babád is érzi rajtad.

2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is nyugalom, nem a világvége jött el! :)


Mindig először anyatejjel etesd, és csak utána a tápszer. Mivel lefejve adod, így már könnyebb a dolgod, nagyjából tudod a mennyit eszik. pl. 100 ml az adagja, 60 ml tejet kapott, akkor 40 ml tápit keversz.

Vizet nem kell minden etetés után adnod, inkább két étkezés között megkínálhatod, de nem biztos, hogy kelleni fog neki. Lehetőleg ne akkor add, amikor közeleg az evési idő. Éjjel, ha nem kel fel és nem éhes, akkor nem kell azért külön keltegetni, hogy vizet adj neki.

Mi is bebát használtunk, első perctől bevált, még most is azt issza, igaz, ő már a 2-est fogyasztja.

Hasfájásban nem tudok segíteni, az én gyerekem vaspocakú, sosem volt gondja semmivel sem, sose fájt a hasa.

2012. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jaj köszi,

hát akkor keverem neki mert állati liszt ízű nem édes,hát nem tudom lehet hogy még visszaáll most 3óra után hogy fejtem 40ml sikerült kierőszakolni.

2012. jan. 24. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is akkor kezdte a tápit, igaz még volt/van tejem is, csak nem elég. Én mindig cici után kínálom neki, egy idő után te is rájössz majd mennyi az adagja. Arra vigyázz, hogy tápival túl lehet etetni. Ha úgy gondolod elég, inkább vedd el tőle, mert akkor azért fog sírni, hogy feszíti a pociját és úgyis visszabukja. Nálunk az elején bukott 1-2 napig, de aztán beállt.

Vizet én soha nem adtam neki, sem teát se semmit, csak tej és tápi. És szerintem éjjel ne keltsd fel itatni.

A beba-t nem ismerem, mert Milumil optimát kaptunk elsőre, na az megfogta a hasát és fájt neki. Akkor váltottunk Milumil Komfort 1re és azóta minden oké a kakival. Volt, hogy 1 napig nem volt, de a következő nap mindent bepótolt. :)))

Remélem segítettem. 6 hós kislány anyukája

2012. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na időközben érkeznek az ötletek köszi mindenkinek akkor előtte majd utána a tápi micsoda szavak ezt is megtanulom.

őrület a nagylányom simán szopizott 17hós koráig most meg próbára tesz a kiscsaj.

2012. jan. 24. 15:34
 7/11 A kérdező kommentje:
és minden nap kell hogy legyen kaki? vagy 2naponta, mert ugye míg tej volt 3-4naponta termelt a lelkem
2012. jan. 24. 15:39
 8/11 R8ita válasza:

Nekeümk is elfogyott a tej 2hónaposan s tápszerezni kelett.De ő alapból hasfájós, igy nem vettem észre a különbséget, a kakilásban sem.

Viszont, ami nagyon fontos, h fejd folyamatosan, nem kel 3 órán keresztül, mert egy idő után csak fájni fog, fejd egy 10-15 percig aztán pihenj (de tényleg pihenyj).A lényeg a pihenésen és a sok folydékon van, én nem hittem mikor nekem mondta a védőnő, meg a dokink, h ezt csináljam és visszajön a tejem. Egy hét volt amig nem volt, az első 2 nap semmi,aztán egyre több és most már ujra cicizk.

Kitartás és sok pihenés, és kerüld a streszt és a felesleges idegeskedést és még visszajöhet.

Sok sikert!

2012. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem tudtam szoptatni, egyszerűen nem volt tejem, fogalmam sincs, miért. Szóval az én picim azonnal tápszeres lett, ő is a Beba-t kapta. Soha nem volt gond, picit hasfájós volt, de szerintem inkább azért, mert mohó volt, és rossz cumisüveget használtunk, ezért tele nyelte magát levegővel. Én ilyenkor Infacolt adtam, az segített neki pukizni. Próbálj olyan cumisüveget venni, aminek alul szelepes az alja. A kakitól ne ijedj meg, lehet, hogy spenótzöld lesz,akár 1 évig is, mert a tápszer gyorsabban átmegy a szervezetén, és emiatt nem tud minden rendesen felszívódni, de ez nem gond, attól még szépen nő majd a picúr. Egy valamire figyelj oda, tápszerrel ne igény szerint etesd, hanem mikor beállt, hogy hány óránként éhes, mert ettől sokkal könnyebb elhízni, mint az anyatejtől! És vízzel szerintem is elég evések közben kínálnod, hisz a tápszerben sok a folyadék.
2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos korától kap sima Beba 1-et a lányom.

Azóta van széklete rendesen minden nap és azóta nem hasfájós.

Az éjszakákat végig alussza, nincs semmi bajunk a tápszerrel.

Ha van még tejed, nekiadod, aztán kiegészíted a tápszerrel. Utána böfi és nem lesz semmi baja.

Nyugi, a tápszer nem ellenség, nem kell kétségbe esni tőle. :)

2012. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!