Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elegendő a babámnak ennyi tej?

Elegendő a babámnak ennyi tej?

Figyelt kérdés
Most 4 hónaposak leszünk pár nap múlva. Egy ideje felborult a kis megszokott "rend". Össze-vissza eszik, és elkezdtem mérni. kb 2.5 óránként szopizik 80-100ml. 4 kg-mmal született, most 6.5kg. Az utóbbi 2-3 hétben 10 dkg-kat hízott. Nem sír több tejcsiért, de pohárból, kanállal, nem fogadja szívesen el a pótlást, viszont cumisüvegből igen. Szerintetek adjak cumisüvegből Neki anyatejet?
2009. máj. 29. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 hónapos létére túl gyakran eszik ebből arra következtetek h nem lakikteljesen jól, én adnék cumiból még annyit amennyit csak meg bír enni. Ha ennek a cumi az ára szerintem nem olyan nagy gond. Egy próbát megér.
2009. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne adj, mert utána valószínű, hogy nehezebben fog szopni.

Tejcsit csak szopizzon kiegészítést adhatsz neki cumisüvegből. Ha sír tedd cicire. Minél többször szopik, annál több tejed lesz.

2009. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is voltunk 3 hós ugrásnál kezdődött. Most 6.5 hós, a hozzátáplálás megkezdésével áll helyre a dolog, néhány hete. A 3 hó alatt igény szerint szoptattam, volt, hogy 1,5-2 óránként, de nem adtam pótlást. Szépen hízott 300 gokat.

Ha téged nem zavar, hogy borult a rend, szoptass igény szerint. A babádnak ebből hátránya nem származik, nálatok megvan az esélye, hogy helyreáll a megszokott szopizás.

Cumisüvegből, ha mégis pótolod, ne tejet adj, mert elutasíthatja a cicit. Akkor inkább tápszerrel vagy tejpéppel pótolj, minthogy aztán minden etetésre fejned kelljen.

2009. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél többször szoptatsz, annál több tejed lesz. Én napi 7x fejtem 3 óránként és 2, 5 liter tejem volt naponta. Amikor kevesebb lett, akkor fejtem 2 óránként és visszajött a tejem mennyisége is.
2009. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nekem valami miatt nem termelődik több tej a sűrűbb szoptatástól. Nálunk is 3 hónapos korától van ez, és azt hittem kb 2 hét alatt helyre áll. De nem. Biztos hogy többet is megtudna enni, csak ha cumisüveget adok Neki szinte biztos, hogy a szoptatást elfelejthetem lassan. Van lefejt tejem amiből pótolhatnék. Felhívtam egy szoptatási tanácsadót is, ő azt mondta jó ez így ahogy van. Biztos sok minden más már érdekli, vagy a foga esetleg, most már nem minden az evésről szól.

2009. máj. 29. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam is több mint 4 kilóval született,. Már az elején nagyon nehezen cicizett mert bimbóvédőt használtam, úgy hogy fejtem és kapta üvegből. 1 hónapos korára meguntam a fejést és kipróbáltam a bimbóvédő nélkül, azelőtt 30 perc alatt 30 grammot sikert utána 20 perc alatt 100-at. Ma is vegyesen kapja 3x cici és 1x cumisüveg és nem szokott le szerencsére a ciciről :) Az én fiamnak mindegy miből kapja, csak kapja :)
2009. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!