Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyek azok az ételek amitől...

Melyek azok az ételek amitől több tejem lesz és táplálóbb is?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékek, levesek, rengeteg gyümilé, meg ilyesmik:

túrókrém, joghurt, friss gyümölcsök!

És én nem hiszem, hogy ha az anyuka pl.karfiol-levest eszik

attól a babának fájna a hasa.

2 fiam van az elsőt 11 hónapig szoptattam, a második most múlt 11 hós és még szopik. És annyi tejem volt, hogy a kutyusom is kapott.

Fontos, hogy fejjed le amit a baba nem szopizik ki, mert ezzel is serkented!

2009. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alkohomenes sör! Nekem csak a Soproni Szűz vált be! Semmi más! Se tea, sem pedig étel! TÉNYLEG HASZNÁL!
2009. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos én alkoholt nem iszok(még ha alkohol mentes is)egyszerűen nem tudom rávenni magam még 1 kortyra sem!Maradok inkább a teánál,nem tudom,hogy használ-e vagy sem,de megnyugtat az a tudat,hogy én megpróbáltam mindent,van tejem csak nem mindig elég és hiába fejem egyszerűen nagyon nehezen töltődnek vissza:-(

2009. máj. 30. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám volt nekem is! Beszéltem egy szoptatási tanácsadóval miután már elkezdtem mellétáplálni(korábban), és az Ő tanácsát megfogadva visszajött a tejem! A tanács a következő: szopoizzon a baba 5-6 helyett 16-szor! Ha van rá mód, éjszaka is 1-szer! Meztelenkedjetek együtt! Rakd a meztelen felsőtestedre ruha mélkül és legyetek így addig, amíg kellemes! Persze megfelelő hőmérséklet mellett! És ne kapjon cumit, cumisüveget! Hidd el, beválik! Én a cumit megtartottam, mert nem tudnám elhallgatni ahogy sír! Cumisüveget pedig nem használunk! Próbáljátok ki, és írd majd meg mi lett az eredmény! Mindenképpen! Pár nap után érezhető a változás! Ja, és fejd ki minden szopi után a melled! Én kézzel szoktam kipréselni az utolsó cseppet is! Mindig! Remélem segítettem!

Kellemes időtöltést!

2009. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válaszomhoz:

Lehetőleg maradjatok otthon amíg sűrűbben szopiztok pár napig, vagy ameddig nem lesz több a tejed! Pihenj sokat! Ez is nagyon fontos! Nekem mindig kevesebb lett a tejem amikor egy kicsit túlhajszoltam magam! Azóta megvár minden! Takarítás, főzés! :-) Semmi nem szalad el előlem!

És egy érdekesség: Mi nők max. 7 gyereket tudunk egyszerre szoptatni! Ez a max kapacitása a mellünknek!

:-)

2009. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsot!

Már próbálkoztam ezzel a módszerrel is sajnos nem nagyon vált be mert kb.olyan 4órán át óránként szopizik a picikém,de utána aztán egyszerűen nem jön több tejci a bal mellemből még jön-jön,de a jobb az teljes katasztrófa ilyenkor 5-6 óra kell mire visszatelik,és azért 1 ciciből nem valami kellemes etetni egy csöppséget!

Pihenni ennél többet nem tudok mint idáig mert a picurim

mellet van 1 kisfiam aki 4 hónapja múlt 2 éves,ráadásul szintes családi házban lakunk úgyhogy elég sokat kell lépcsőn rohangálnom egész nap:-(

Remélem azért valahogyan legalább 4 hónapos koráig tudom szoptatni a kicsilányom,mert azért szerintem ez az első pár hónap elég fontos egy picinek!

2009. jún. 2. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Előző vagyok!Mi is ugyanígy voltunk!Délután már elég kevés tejem volt, és ha nem vártam jó pár órát, akkor nem volt elég este! Ekkor keztem el hozzátáplálni! (Csak azért írom le, hátha használ Nektek is!) Bár a tanácsadó azt javasolta, váljunk meg a cumitól, én a következőt csináltam! Amikor (miután ugy Te óránként szoptattad és írtad, hogy vársz), én kb fél óra után megint meszoptattam, és így tovább... Persze nem tetszett neki, hogy ilyen kevés van benne; kiszopizta, cumit a szájba, és gyorsan eltereltem a figyelmét! Ezt így csináltuk pár napig és már volt is eredmény! Ezt pedig bármikor megteheted!Akár az udvarotokon is! Csak 5 perc!Persze utána én mindig alaposan kifacsartam az utolsó cseppeket!Próbálkozz és ne add fel!!!Képes vagy rá hidd el!Ha pedig van egy kis szabadidőd, ajánlom a www.lll.hu-t! :-)

2009. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! az első vagyok.

Nem lehet, hogy nem jó a mellszívód?

Én mind a kettő babánál úgynevezett "Fájdalommentes kézi mellszívót" használtam, ami kb 800 ft a gyógyszertárba.

Ezzel nagyon egyszerű fejni és hidd el tényleg serkenti a tejet!!!!!!

Érdemes egyet beszerezni és kipróbálni, mert nem drága!!!!

Ez úgy néz ki, hogy egy cső lóg belőle, amit a szádba teszel és így csinálsz vákumot, majd nyomogatod a cicidet és a tej lefolyik egy kis jópofa üvegcsébe. 2 dl fér bele azt hiszem. Tényleg nagyon praktikus.

2009. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Melegíts fel egy textil pelust a mikróba olyan melegre amit még eltudsz viselni.Rakd a melledre 5-10 percre.Megindítja a tejet és könnyebb utána fejni.Nekem bejött.
2009. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!