Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mennyi idő alatt tudja...

Ki mennyi idő alatt tudja kifejni a mellét?

Figyelt kérdés
Én elektromos mellszívót használok. A 2 mellből kb 220-240 ml tejet tudok kifejni, de nekem valamennyivel több mint 1 óra a fejés.
2009. máj. 30. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Az igen! Én kb. 20 percig fejek, de nekem még csak 150 ml tejem csapolható le. :)
2009. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és milyen mellszívót használsz?
2009. máj. 30. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én már nem fejek,mert 1 éves a babóm és megissza az összeset.Én kb 10-20 percet fejtem(első pár nap tovább tartott).Ez idő alatt 150-400ml fejtem ki tejcsit!Nekem kézi avant isis tipusú mellszívóm van.

Mennyi idős a babád?A fejés előtt jól maszírozzd át a melleidet,és akár közben is maszírozhatod egy kicsit!Vagy a tejcsi belövelléséig fejjél kézzel,mert hamarabb beindul a tej (legalábbis nekem így volt).

2009. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam 3 hónapos. Eleinte csk fejtem mert nem tudott jól enni a ciciből (bimbóvédő miatt, de amikor elhagytam már jól ment) 1 hónapos korától már szépen eszik a ciciből. Kb 15 perc alatt ő ki is üríti a cicit, nagyjából. 3x cicizik egy nap és egyszer adok üvegből, amit hajnalban fejek, mert ő átalussza az éjszakát. Elektromos melszívót használok, szuper állítható intenzitásut és még is 1 cici 30-35 perc. Ennyi idő alatt olyan 120-140 ml-t tudok kifejni. Ráadásul ez a mennyiség nem is nő. És hiába fejtem régen sűrűbben, akkor sem tudtam emelni a mennyiséget, bár most már inkább az idővel van a gondom. Hajnali 3-tól negyed 5-ig fejek. És csodáélkozva hallottam hogy másnak elég 10-10 perc cicinként.
2009. máj. 30. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy a babád miért kerül csak ennyiszer mellre? Fontos lenne, hogy 6-7szer cicizzen egy nap, ugyanis ő tudja a lehető legjobban kidolgozni a mellet, hogy aztán a fejés is hatékonyabb legyen, és ő is könnyebben tudjon szopizni. Főleg, ha bimbóvédős voltál, szerintem szoptasd sokat a mellen a babót. Egyébként is, ami fejésnél kijön, az nem ugyanaz a mennyiség, amit a baba ki tud szívni. Szopizás közben termelődik még egy csomó tej neki.

Nézd meg, hány sugárból jön a tejed most, majd egy hónap CSAK szoptatás után nézd meg újra! A baba szépen ki fogja dolgozni neked, illetve magának. :)

2009. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 5hétig fejtem mert nem tudott szopizni a baba. Utána belejött és azóta olyan mint a porszívó. Amíg fejtem addíg 15-20perc alatt végeztem.Először kézi Avent volt,de azt kölcsön kaptam így vettünk egy elektromosat mivel azt hittem fejni kell majd minden nap.Hála égnek sikerült a szopi!!! Nekem is fura hogy csak ilyen kevés alkalommal teszed mellre a babát, és hogy üvegből is kap,holott van tejed. Mi éjjel nem eszünk,de nappal így is 4-7alkalom a kaja. Attól függ mennyit kíván a drágám :))
2009. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12:21-es vagyok. Azt még írni akartam,hogy a szopik után már nem fejek,csak este mind a két mellet utolsó kaja után,hogy reggelre ne legyen nagyon bedurranva. Ezt általában berakom a hűtőbe tartaléknak,hátha....

Ha nem kell akkor kiöntöm másnap este,mert nekünk a sok fejés miatt az elején,jó pár liter van a fagyiban.

2009. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Én már abszolút nem fejek, 3 hósak vagyunk és 7x eszik. Amíg fejtem (kb.8 hetes koráig de csak alkalmanként) akkor max.10 perc volt nekem is és olyan 120körül jött le. Avent kézi mellszívóm van.
2009. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én fiam születése óta 4x eszik egy nap. Reggel 8-kor majd 2-kor délután 5-kor és este fél 9-kor. Ezt a napirendet ő alakította ki. Este 10-re már alszik és ez tart másnap 8-ig. Így én éjjel felkelek fejni mert ennyit nem bír ki a cici. A 10 óra ürítés nélkül nagyon sok. Szóval felkelek fejni. Délután 5-kor azért cumisüvegből kapja mert ilyen rövid idő alatt az a mennyiség amit ő eszik (min 220 ml) nem termelődik meg. Így a hajnali fejést kapja délután. Aztán estére megint tele a cici. Így eszünk csak 4x egy nap.
2009. máj. 30. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint 12:21-es vagyok. Hidd el,hogy termelődik annyi a cicidbe amennyi neki kell,és nem kell éjjel fejned. Lehet hogy bolodnak nézel,de gondolj a "wc tartály" elvre. Kiürül és azonnal kezd visszatelítődni. Hát a te cicid is így működik. A cumisüvegből-etetés meg csak nehezíti a dolgot.Lehet hogy a babád is csak azért eszi meg mindet az üvegből mert könnyen jön belőle. Ördögi kör... Pár nap kell a szervezetnek hogy átálljon arra a mennyiség termelésre amit "diktálsz" neki. Mikor elmaradt az éjjeli két evés egyik napról a másikra,kb3nap kellett mire megszokta a szervezetem.Nappal meg úgy termel utána mint a sicc,amikor kiszipókálja a babám. Én is mindíg azt hittem,hogy nem lesz elég mert mikor utoljára mértem 200-250között evett egy alkalommal. Próbáld meg. Sikerülni fog. :))
2009. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!