Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szedtem semmilyen vitamint...

Nem szedtem semmilyen vitamint a szoptatás alatt. Ebböl lehet vmi hátrány nekem, vagy a babának? Most 8 hónapos a fiam, mostmár fölösleges elkezdeni? Még 4-szer szopik.

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából leginkább neked merülhettek ki a tartalékaid ettől. Kisfickóval sztem semmi gond, pláne, hogy már - gondolom - mást is fogyaszt anyatejcsin kívül.

Ha eddig nem szedtél vitamint és nem érzed nagyon leharcoltnak a szervezetedet, sztem ezután sem kell vele tömböd magad. Rengeteg zöldség-gyümölcs van, amit most ehetsz, tessék abból töltekezni, kiegyensúlyozottan táplálkozni, amennyire a babád mellett van idő. (legyen:). Nem tudom, szoktál-e pl. csírákat enni, az is nagyon hasznos lehet a szervezetednek.

2009. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha lenne már lett volna...de amúgy sincs, főképp a média nyomja bele ezt a rakat votamint az emberbe.

Felesleges a vitamin, ha teljes értékűen táplálkozol.

2009. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, ő már más is eszik,csak nekem még mindig hullik a hajam. erre már szedek 2 hónapja vastablettát amit a nőgyógyászom irt fel, de semmi változás.
2009. máj. 30. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha elkezded szedni a vastablettát, az nem hat ám nagyhirtelen. MIndenesetre érdemes csináltatnod egy vérképet (szülés után néhány hónappal amúgy is ajánlatos). Hajhullás hátterében egyéb ásványhiány is lehet, nem feltétlen vas. Lehet akár pajzsmirigy alulműködésed (vigyázz, ezt külön kell nézni vérvételnél, gyakran a teljes vérképben nem kéri le a háziorvos!) ami spontán is rendeződhet szülés után 1-1,5 évvel, tehát TILOS elkezdeni rá hormont szedni.

Nekem 8 hónapos múlt a fiam, pajzsmirigy alulműködésem volt az össze tünettel (hajhullás, hízás, fáradékonyság, depi) mára rendeződött. A hajam még mindig hullik kicsit, de lassan normalizálódik.

Egyébként valamennyi hajhullás szükségszerű is (kérdés, neked mennyi a sok), a várandósság időszaka alatt ugyanis van, akinél nem hullik, szépen bedúsul, majd egyszerre hullik ki 3-4 hónap alatt a 9 havi mennyiség, ezért igen, soknak tűnhet. A fodrászoddal sem ártana beszélni, lehet, hogy az a probléma, hogy túl hosszú a hajad és egész egyszerűen már nem bírja a súlyát, kicsit vágatni kell. Csak találgatok, de valamelyik vonalon elindulhatsz, ötletem akad :)

2009. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
különösen köszi az utolsó válaszadónak. igen, derékig érő hosszú hajam volt. a terhesség alatt gyönyörű, volt, ahogy mondtad, dús, fényes. a vastablettát már 2 hónapja szedem. megyek akkor orvoshoz, csak attól is félek, hogy a szoptatást abba kell majd hagynom.
2009. máj. 31. 14:43
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj, múltidőben irtam, pedig még mindig derékig ér a hajam:)
2009. máj. 31. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne félj! A szoptatást NEM KELL abbahagynod! Ha az orvos azt tanácsolja, azonal keress másikat! (a hosszúválaszos vagyok :)
2009. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!