Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha néha kevesebbet iszom?

Baj, ha néha kevesebbet iszom?

Figyelt kérdés

Általában megvan a napi 3 liter, néha 5 is, de néha - pl ma is - csak 1,5-2-ig jutok. Ugye ettől nem fog elapadni a tejem?

És attól sem, ha szoptatás után nem fejek? Jól szopik, kiszív mindent, nem feszül. Ahogy nő az igénye, a tejem mennyisége is úgy fog nőni? Fejés nélkül is?


2009. máj. 30. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sosem ittam 2,5 liternél többet, néha még annyi sem jön össze, mégis már 9 hónapja szoptatom a kislányomat. Így volt ez a nagyoknál is és ők 2 éves korukig szopiztak. Tehát nem attól van valakinek teje, hogy mértéktelenül sokat iszik. Ha kiszívja a nki megfelelő mennyiségű tejet és utána nem érzel a melledben kellemetlen feszülést, nem kell fejni, hacsak nem akarod eltenni a hűtőbe. Én csak a kórházban fejtem, hogy minél hamarabb beálljon a szükséges mennyiség és ne legyen kőkemény a mellem, utána már csak akkor, amikor úgy éreztem, hogy nagyon sok maradt még benne. Később majd valóban úgy fog termelődni a tej, ahogyan a babád igényli, persze lehet, hogy majd egy-egy fejlődési ugráskor néhány napig sűrűbben kell majd szoptatni, hogy beálljon a szükséges mennyiség, de ez természetes dolog. Ilyenkor nem szabd pótolni, mert akkor nem kap jelzést a szervezeted, hogy nagyobb mennyiségre lenne szükség. A legjobb megoldás, hogy annyiszor szoptass, ahányszor azt a babád kérni fogja, akkor néhány nap alatt újra beáll a kereslet-kínálat rendszer. Minden jót!
2009. máj. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. Ilyen fejlődési ugrás már 2x volt, megijedtem, hogy apad a tejem, de már másnapra rendeződött. Én sem vagyok híve a pótlásnak, inkább óránként rárakom ilyenkor, csak őt is sajnálom, meg ki is fáraszt rendesen. A lényeg, hogy hamar át szoktuk vészelni.
2009. máj. 31. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem iszom túl sok folyadékot, tán úgy 2-3 liter lehet a napi adagom. Tejem viszont van bőven így is. Fejni is csak az elején fejtem, míg be nem állt a kereslet-kínálat nálunk. Tehát ezektől tuti nem apad a tej.
2009. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!