Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor mégis létezik...

Most akkor mégis létezik olyan, hogy nem elég tápláló a tejem?

Figyelt kérdés
Voltunk ma dokinál más probléma miatt, de meg is mérték 7 hónapos lányomat, ha már ott voltunk. Már megint nem hízott semmit 1 hónap alatt (visszatérő probléma nála) és azt mondta tápszert kell adnom neki. :( Pedig nem éhes és elég neki egy cici is, mégsem hízik. Nappal 4szer szopizik, tízóraira már mást eszik (200-250grammot) és éjszaka is szopizik 1-2 alkalommal.
2012. jan. 31. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hinném,hogy az megoldás lenne!A kislányod ilyen "fajta" ne érts félre,nem bántás...


Hánykilóamúgy?Megduplázta a születési súlyát?Mer tutána eléggé lelassul a súlygyarapodás!


A TE tejed tökéletes a TE Babádnak! :)


Én semmiképp sem hallgatnék rá!Ha eszik mást is már(ahogy írod) akkor miért aggódik a TE tejed miatt!

Halgass az ösztöneidre ahogy írod is,nem éhes...Akkor miért??Biztos most hosszra nőtt!

Nyugi!És csak az ösztöneidre!


2 éves szopizókislány és 26 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:

születésekor: 3kg 50cm

1 hónaposan 4kg 51cm

2 hónaposan 5.2kg 53cm

3 hónaposan 5.4kg 59cm

4 hónaposan 5.6kg 62cm

5 hónaposan 6kg 62cm

6 hónaposan 6.4kg 65cm

most 6.4kg ég 66cm

2012. jan. 31. 16:08
 3/73 anonim ***** válasza:
81%

Én nem adnék neki tápszert...elég jó a tejed nem amiatt nem hízik hanem mert ilyen alkat másrészt lemozogja...első gyerekemnél én is halálra paráztam ezt a kérdést nem hízott hónapokig! Kisfiú ráadásul. 1 évesen 8.5 kiló volt és akkor mi van? :) semmi vidám jó kedvű minden oké volt vele evett amit szeretett, szopizott 1 éves koráig.

Ma is vékony alkatú egyszerűen ilyen típus, de már teljesen átlagos. 4.5 éves 110 cm és 15 kiló.

A lányom is csak anyatejes volt ugyanúgy táplálkoztam ugyanannyiszor szopott ugyanakkor kezdtük a hozzátáplálást mégis ő 1 évesen 73 cm volt de már 10.7 kiló, most is sokkal husisabb és alacsonyabb mint a bátyja volt ennyi idősen. ( 91 cm és 14.5 kiló)

2012. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Igazából elég lusta baba. Még nem nagyon kúszik, és legszívesebben a hátán fekve nézegeti a játékait. Mi lesz később, ha már mászni fog? Akkor meg csökkenni fog a súlya? :(
2012. jan. 31. 16:37
 5/73 xStefix ***** válasza:
86%

Moira, nem indulsz a paramami versenyen? ;)

Csak ismételni tudnám a többi hozzászólót. Szerintem se aggódj, minden rendben van a babáddal! Ha őneki így a jó, akkor ne az orvos mondja meg, mit kéne csinálnia.

2012. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak: ő ilyen alkat, a tejeddel nincsen semmi baj.
2012. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
Nekem mostanában eszembe sem jutott, hogy bármi baja lenne. Le is döbbentem, hogy azt monsta az orvos, hogy tápszer kell... Aztán mikor kijöttünk, beszéltem a védőnővel és ő is csak azt szajkózta, hogy akkor meg kell próbálni. Nem is értem már ezt az egészet. Most annyira elbizonytalanítottak :( Úgy örültem, hogy még mindig szoptatok és minden rendben van...
2012. jan. 31. 17:24
 8/73 alaszka ***** válasza:
61%
Szerintem sincs gond, hiszen a súlya jó. Enyém is hét hónapos, bár nekünk nincs súlygondunk, inkább ellenkezőleg. Amit én tennék a helyedben: megpróbálnám a tápszert, ha a lányodnak elég a tejcsi, akkor nem fogja elfogadni úgysem, és azzal te is megnyugszol. Vagy, ha már eszik más dolgokat is rendesen, akkor azoknak az adagját, számát emelném meg jobban, hogy attól hátha hízik. Az én első lányom ugyanilyen volt, neki már 3 hósan tápit írtak, mondván, hogy nem elég a tejem, ehhez képest nem kérte, és 18 hónapos koráig szopizott...
2012. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 alaszka ***** válasza:
49%
Félre ne értsétek, én abszolut szoptatás párti vagyok...de úgy gondolom, ha nincs rá szüksége, akkor nem fogja meginni a tápszert, és te pedig megnyugszol.
2012. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy a WHO azt ajánlja, hogy egy éves korig egyetlen szoptatást se hagyjunk el (mármint ne váltsuk ki semmivel)még túl is teljesítettél. :))

Lehet, hogy te is vékony, alacsony vagy? Vagy az apuka az?


Én ezt az ajánlást hallatlanra venném, mert a számok csak a világ egyik felét jelentik. Alkat is létezik, nem csak grafikonok.

2012. febr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!