Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek egy 6 hónapos...

Szerintetek egy 6 hónapos babának elég reggel, este+éjjel szopizni?

Figyelt kérdés
5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert kevés lett az anyatej. Szívesebben eszik kanállal, nappal elég nehezen megy a szopi. Egy hónap alatt kiváltotta a délelőtti és délutáni szopit. Délben még próbálom szoptatni, de nem sokat eszik, megmértem ma 130 grammot szívott. Szerintetek érdemes lenne az ebédet is elkezdeni kiváltani?
2012. febr. 2. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 130 g ebédre ideális :)

Hogy nem elválasztani szeretnéd, hanem a szopit fenntartani, akkor érdemes úgy hozzátáplálni, hogy először szoptatod, és utána kínálod az étellel (amúgy ez a WHO ajánlása is... ezt hívják elválasztódásnak).

2012. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én féléves lányom 140-eket eszik alkalmakként, szerintem a 130 teljesen jó.
2012. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor maradunk egy darabig délben a szopinál. Olyan lelkesen eszik kanállal mindent (mármint amit eddig kóstoltunk), hogy nem is hiányzik neki a szopi olyankor. De megnyugtattatok, akkor nem kevés az a mennyiség amit ilyenkor szív! Még egyszer köszönöm Nektek!
2012. febr. 2. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés ennyi idősen a 130 g. De ha azt látod, hogy még enne, a szopás után nyugodtan megkínálhatod még egy kis főzelékkel is. Csak a sorrenden ne változtass egyelőre!
2012. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Igazából az nem tetszik nekem, hogy a déli szopi után két óra múlva megint éhes. Ha megint megszoptatom, akkor eltelik két óra és megint enne. Szerintem éhes. Délután ha kap tejpépet, akkor kibírja 3-4 órát is vacsiig.

2012. febr. 3. 07:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát erre megoldás lenne, amit írtam. Szopás, közvetlenül utána még főzelék, amennyit elfogad.
2012. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már fő a cékla-krumpli a déli szopi utánra:)

2012. febr. 3. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!