Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy napközben...

Miért van az, hogy napközben elég a tej a babámnak, de este nem, és lefejni mindössze 40-50 millilitert sikerül?

Figyelt kérdés
Csak akkor fejem ki neki,mivel észrevettem hogy éhes marad,és kíváncsi voltam mennyi tejem van akkor.Napközben és éjjel,hajnalban is elég neki,de este nem.2 hónapos volt most a lányom,és eddig csorgott a tejem,mostanra igen csak megcsappant,ezért a vacsi felét a fagyasztóból kell fedeznünk.A max tejmennyiségem napközben is alig több,mint 100 milliliter. :(
2009. jún. 1. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű elfárad a tested, szerintem mindenkinél így van, hogy este kevesebb a tejcsi. Lehet meg fog jönni, nekem akkor lett kevesebb a tejem, aztán megint több lett. Mindig változott.
2009. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Lehet a mensi,de a fáradság is,nekem most tetőzött be a szülés óta,először dőltem ki,lehet ez tett be,már egyszer megjött szülés óta,mondjuk akkor nem volt baj a mennyiséggel.Hát remélem visszaáll.
2009. jún. 1. 09:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi,de nem értem miért kell a fagyasztóból fedezni a vacsi egy részét!? Azt írod le tudsz fejni még szopi után 40-50ml-t. Bízz a babádban,ha éhes nem hagyja benne. Tudod a pótlás "könnyen jön",a ciciért meg dolgozni kell.

Ha kell szoptass 2x mind a két mellből. Szopik alatt termelődik a tejci!!! Van úgy hogy a nap folyamán többet esznek a babák és estére nem kell nekik az "előírt vagy általad" gondolt adag. Próbáld meg és ne izgulj!!

Menni fog :)

2009. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezt félreérthetően írtam le.Nem szopi után fejek le annyit,hanem összesen van annyi és azt adom neki cumiból és erre pótolok rá,mert egyértelmű jelét adja annak,hogy nem elég neki,viszont nap közben elég neki a tejem.
2009. jún. 1. 12:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja,kiegészíteném még azzal,hogy mindig kieszi mindkét cicim.
2009. jún. 1. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nálam is hasonló volt a helyzet.Délután és este mind a két mellből etettem mert kevés volt.Én azt csináltam pár napig,hogy délután hagytam had szopizzon,esetleg cumikázzon akár 1-1.5órát.Ez idő alatt sok inger éri a cicit és fokozza a termelést.Este szoktam csinálni a 7-7-5-5-3-3-1-1 fejést.Pár nap múlva több lett a tejcim.Én a helyedben nem fejnék előre,és nem is pótolnék.A baba teljesen másképp szívja a cicit mint a mellszívó.Sokkal hatékonyabb ezért amit lefejtél az nem az "eredeti" mennyiség. Nekünk is ment és szerintem te is képes vagy rá.

A tej összetétele változik a nap folyamán,este sokkal táplálóbb,mint reggel vagy napközben. Tudod ha folyamatosan pótolsz akkor belekerülsz egy ördögi körbe amiből nagyon nehéz kimászni. Drukkolok hogy sikerüljön megoldani!!!

2009. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!