Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mellett akik pótlást...

Anyatej mellett akik pótlást adtak egy idő után, jobban hízott a babátok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Tied mennyit hízott csak anyatejjel??
2009. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem hízlalási verseny! Ezerszer jobb az anyatej, inkább szoptasd többször a babád, ha nem vagy megelégedve a gyarapodásával! Táppal nagyon könnyű túletetni a babát! Tegnap láttam egy 5 és fél hós kislányt a bababoltban,aki 11 kg!!! Sokkoló volt!
2009. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kevés a tejem, szoptatás után ordít a babám. 3 hós, heti 15-18 dkg-okat hízik, adok neki pótlást, attól csendben van utánna, s el is alszik, mert anélkül egy percet nem alszik nappal, szopizik, utánna sírás nagy nehezen megvígasztalom 1 órát elvan utánna, s megin sír hogy éhes. Nem egy kövér baba, 5500 gramm, s 3800-al született, épp ezért kérdem, nem nagyon szeretném ha felpuffadna, s olyan nagyfejű gyerek lenne.
2009. jún. 1. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy ezt írom, de kicsit elegem van a szoptass -bármi áron, minden áron,- szövegből. Igen is, ha nem elég a tej akkor pótlást kell adni. Egyáltalán nem hiszem, hogy két óránként etetni kell, amikor a babának már aludni kellene, sőt, hogy az se baj ha a baba óránként kel éjszaka, csak etesd anytejjel. Ez kinek jó? Se a babának ae a mamának!

Szóval nálunk is van az anyatej mellé tápszer. Amíg csak anyatejes volt az első hónapban 1 kilót, másodikban 420grammot, harmadikban 460 grammot, negyedikben 650 grammot hízott. A negyedik hónap után viszont 2 óra után sírt, és éjszaka óránként kelt, pedig előtte 3 óránként evett. Kapott tápszert és abban a hónapban 1800 grammot hízott. Egyértelműen kevés volt neki az anyatej, mert most hozta be magát. A babám nincs elhízva, normálisan eszik, nincs túleteve!

Bocsi, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam.

2009. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a felettem szólóval.

Igen, három hónaposan kellett pótlást adni a gyerkőcnek, elötte nem hízott rendesen, a tápit akkor írták fel, mikor már csökkent is a súlya!

Az én kicsikém 3 hós koráig azért sírt, mert éhes volt! Szoptattam 3 óránként, szoptattam igény szerint, szoptattam nappal és éjjel, és Ő csak sírt.

Nem humánusabb akkor egy éhező gyerket táppal megetetni, mint éheztetni anyatejjel??

Ittam a teát, szedtem a homeós bogyókat, mikor nem szoptattam, akkor fejtem, és semmi eredmény. Aztán egyszer azon kaptam magam, h ahelyett, h a kicsimmel játszanék, nyugiba, szeretgetnénk egymást, csak a tejjel, a mellemmel foglalkozom, inkább kimentem fejni, mint hogy vele legyek.

Igenis van, h kell a táp, táptól még egy gyereknek sem lett baja. Ügyes, okos baba, még akkor is ha tápszert evett. Nincs a kapcsolatunkban sem változás, az ölemben etetetem, pedig 10 hós.

Bocs, de engem is halálra idegesít ez a "szoptatás minden áron", a baba egészsége árán is?

Lehet lepontozni lányok.

2009. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 12 hetes volt tegnap és 5380 gramm (3950 grammal született) , amikor párszor mértem 100-130 grammokat evett.

Látszik, hogy nem egy hízóbajnok, de csak anyatejet kap.

Úgy tűnik ez elég neki, jókedvű , mosolygós ás pisil ,kakil rendesen.

2009. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. jún. 1. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most már én is azt gondolom, mint a 11.46-os és a 12.46-os válaszolók. Nekem is kevés a tejem sajnos, és minden trükköt bevetettem már én is, de nem lett több, így pótlást kap (igaz nem tudom magam ezen túltenni, és még mindig próbálkozom, reménykedem) Én sem tudom megvalósítani ezt a "szoptass minél sűrűbben, több lesz a tejed" szöveget a gyakorlatban. Volt hogy óránként mellre tettem, de mivel nincs benne elég (fel sem telítődik 1 óra alatt) éhes marad, és rettenetesen sír. (neki nem mondhatom, hogy nyugi, majd 1 óra múlva megint lesz ennyi)Hogyan hagyjam napokig hogy így menjen? Én ezt nem is bírnám ki. Sokan írják, hogy 3-4 nap alatt (amíg megnő a tej mennyiége a gyakori szopik miatt)nem hal éhen a gyerek. Na de hogyan lehet ezt kivitelezni? Lehet hogy nem hal éhen, de üvöltene az éhségtől napokig. Van aki ezt meg tudja tenni vele, és el bírja hallgatni? Én nem.
2009. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!