Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudjam, hogy eleget...

Honnan tudjam, hogy eleget evett a babám, ha sose engedi el a cicit?

Figyelt kérdés
Mikor úgy érzem, hogy nincs benne, ő akkor is cuppog rajta. Cuminak használ. Kb 20 percet hagyom egy cicin és sokszor van, hogy bealszik büfi közben, mint aki jól lakott. Ha visszarakom mellre, akkor többnyire csak cuclizik rajta, nem birom felébreszteni. De ha berakom az ágyába aludni, akkor kipattan a szeme és ordít.
2012. febr. 8. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2012. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 hónapos.

Elalszik a vállamon, utána beteszem az ágyába s ordít. Akkor újra cici, újra bealszik a vállamon, de ekkor kb tartom 15 percet s úgy tudom letenni. Nagyon fárasztó!

2012. febr. 8. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet, ma 1 hónapos a babàm, dettó azt műveli, mint a tiéd. De én ràjöttem a napokban, hogy kevés a tejem, ezért pótolok, és így jobb a helyzet.
2012. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én mérem, s nálam nem erről van szó. Persze mikor pótoltam neki, akkor bealudt, mert jó tele volt a pocakja.

Te méred?

Este evés után még 10 percet cicizet, akkor tej már nem jött, utána 20perc ringatás és így aludt el.

2012. febr. 9. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Még picike és vágyik a közelségedre, az illatodra. Kitartás, ez nemsokára jobb lesz! Nekem is így volt, az első hetekben szinte egész nap szoptattam, a fiam állandóan a cicimet cumizta. A tejtermelésnek egyébként kifejezetten jó, mert egyre több termelődik tőle. A mostani időjárás is befolyásolhatja, a kisbabák nagyon érzékenyek a frontokra, talán érzi, hogy "van valami a levegőben". Próbáld ki, hogy esetleg bebugyolálod, vagy pólyába rakod (ha van). Ha a cicid nem bírja a gyűrődést, akkor esetleg még azt tudom ajánlani, hogy feküdj le és fektesd a mellkasodra a picit. Így hallja a szívdobogásodat, érzi az illatodat, ami megnyugtató a számára. Szerintem nem igazán éhes, ha csak cuclizik a ciciden, inkább csak a megnyugtató közelségedre vágyik. Hidd el, hogy kis idő, 1-2 hét max. és jobb lesz!
2012. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. és utolsó válaszoló vagyok

Egyébként ne méregesd, mert nagyon fel tud idegesíteni, ha néha nem a "várt szintet" szopizza! :) Ilyen pici babánál abból tudod, hogy eleget evett, hogy a baba jókedvű, kiegyensúlyozott és megfelelően gyarapszik! De nem minden kaja után kell méregetni, hanem hetente egyszer! De ezt a védőnőnek úgyis néznie kell! Szóval nyugi, szerintem ez csak átmeneti állapot!!!

2012. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szoptasd nyugodtam mindkét melledből:), ne korlátozd a szopi hosszát. "megcsinálja" magának a tejet, az ugyanis inger hatására termelődik, ha többet szopik, több tej lesz:)!

Ezen kívül: nagyon pici még, a szopi neki a testközelséget is jelenti, ami ugyanolyan alapvető szükséglete mint az evés ivés... . Ha neked fárasztó, ami teljesen érthető:), akkor próbáld hordozni. A melled is pihen, Te is, ő pedig anyaközelben lesz elégedett:).

2012. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!