Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megvettétek előre a mellszívót...

Megvettétek előre a mellszívót szülés előtt, vagy csak utána?

Figyelt kérdés
Mindenképpen hasznos, ha van? Sokat olvasom, hogy valakinek csak a kézi fejés jött be, vagy nem az előre bevásárolt mellszívó. Nem tudom megvegyem-e előre, vagy elég utána, ha tényleg szükség lesz rá. Milyet ajánlotok? Főként kéziben gondolkozom.

2012. febr. 12. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem Avent kézi mellszívóm volt nagyon bevált!Előre megvettem mert kérték hogy vigyük a kórházba!További boldog baba várást és könnyű szülést kívánok!
2012. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én utána vettem meg és így is csak 2x használtam, mert az igény szerinti szopi nagyon bejött, nem volt rá szükség. mág 14 hónapja szoptatok. Nagyon sajnálom, h megvettem,inkább kértem volna kölcsön vmelyik barátnőmtől.
2012. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megveheted előre is, de az első hetekben semmiképp nem ajánlanám a használatát. Két okból. 1, az első hetekben nem áll be a kereslet-kínálat, több tejcsi termelődik eleve. (Merthogy a baba bármilyen nagyevő is, kicsi még a gyomra -befogadóképessége- viszont mindkét mell termeli a tejcsit. Ha elkezded fejni, még több termelődik és 2.) a pluszban termelődő tejcsi elkezdhet pangani, amiből mellgyuszi lehet.Úgy az első hónap után, ha érzi az ember, hogy szopi után picit keményebb marad a melle, akkor jó szolgálatot tesz.

Sokan az Aventot szeretik, az jön be nekik, hát én Medela kézit vettem és tökéletesen bevált, nagyon szeretem :)

2012. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én megvettem előre. Nekem az Avent vált be, ami elektromos és kézi is egyben. Kb a második héttől napi szinten fejtem, mert akartam lefagyasztani. Most már csak néha fejek, ha érzem feszül és azt lefagyasztom. Meg akkor fejek ha el kell ugranom valahova, mert nem hagyom egy órára se kaja nélkül a babám itthon, mert kiszámíthatatlanul sűrűn szopizik még mindig. Meg hát volt, hogy tejszaporításra is használtam, amikor 3 hósan gondjaink voltak. Kézzel sose tudtam fejni, csak szétspriccelt az a kicsi is ami jött. Egyszer elszakadt a membránja a mellszívómnak, sírva hívtam a védőnőmet, hogy adjon egyet kölcsön, mert nem bírok kézzel fejni, akár hogy is erőlködtem. Pont akkor volt dolgom a városban.

4,5 hós kisfiú anyukája

2012. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megvettem, Avent Isis kézi. Nagyon jól jött már a kórházban, mert rengeteg tejem volt. Az előző babámnál nem volt, így a kórházival fejtem le a maradékot, és önthettem ki :( Most meg hazaküldtem fagyasztani, és nem fájt annyira a mellem.

Nagyon ajánlom, egyszerű használni, nem hangos, nem kényelmetlen, és ha nem lett volna, biztos mellgyulladást kapok.

2012. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megvettem előre! De milyen jól tettem! A második napon indult meg a tej, pontosabban csak indult volna, de egyből becsomósodott a cicim, így nem tudott a Kicsim semmit kiszívni. Ráadásul mivel besárgult irtó aluszékony volt, így enni sem volt kedve. Mivel iszonyatosan szenvedtem, azt hittem szétdurran a mellem, mondtam a férjemnek hozza be a mellszívót. Igaz, 1,5 órán keresztül masszíroztam, fejtem, de le tudtam fejni a tejet, és minden megoldódott. Jah' AVENT KÉZI...szuper!
2012. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lén is megvettem végül, egy BabyOno kézire esett a választásom. be is viszem már magammal.
2012. febr. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!