Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladásom van vagy mi...

Mellgyulladásom van vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám, szinte kizárólag szoptatom, igény szerint. Ma az egyik mellemben a bimbóudvar alatt, a bimbó alatt jó ujjbegynyi csomót találtam, fáj nagyon.

Babám megrúgott 1-2 napja lehet attól? Nem sokkal a bőr alatt van. Mit csináljak sosem fejtem, segítsetek lécci!


2009. jún. 3. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet az is! A mellgyulladás egyébként lázzal is jár (nekem volt háromszor:((() Ha tényleg az, akkor nincs más, meg kell próbálnod fejni. Legjobb, ha meleg zuhany alá állsz, és körkörösen masszírozod a melled kintről befelé, utána próbálod fejni, majd ismét masszírozol, és így tovább. Sokat segít, ha szoptatás közben finoman masszírozod az érintett részt. Persze ez a te esetedben elég nehéz lesz, mert rossz helyen van. Úgy is jó, ha akkor csinálod, amikor a másik melledből szopik a pici.

Ha nem jutsz eredményre estig, akkor szerintem menj valami szakambulanciára (nálunk a szülészeti klinikán a csecsemős nővérek segítenek), mert éjszakára könnyen belázasodik az ember:( Hasonlóan érzed magad egy komoly mellgyulladásnál, mintha influenzás lennél. Nagyon gáz!:( Próbálj magadon segíteni!

Ha nem vagy biztos benne, hogy mellgyulladás, mutasd meg a védőnődnek, az nem árthat!

2009. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet attol, hogy a babad megrugott. Nekem 1 eves a fiam es most volt mellgyulladasom megint. EN azt csinaltam, hogy lefejtem a tej nagy reszet, es meleg zuhany alatt probaltam kimasszirozni. A babot pedig tobbszor tettem ra a gyulladt mellre, es mindig kiszopizta teljesen. Igy egy nap alatt kijott a csomo belole es egybol el is mult a lazam. A fajdalom 2 nap alatt szunt meg teljesen. Szoval szoptass gyakrabban arrol az oldalrol, szopi utan pedig meg probald meg kifejni, ha esetleg maradt meg benne tejcsi es meleg zuhany alatt masszirozd ki a csomot. Ha nem segit, akkor viszont menj dokihoz, vagy vedonohoz.
2009. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2009. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden ok! 2-3 szoptatás után egyszerűen elmúlt. Fejni sem tudtam belőle annyira fájt, de manó kidolgozta. Köszi!
2009. jún. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!