Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most fogok szülni e hónapban....

Most fogok szülni e hónapban. Védőnőm szerint ha meleg lesz nyáron, adjak vizet is a babának. Szoptatás mellett. Mit gondoltok? és ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
igen adj, sima forralt vizet.
2009. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

A te döntésed. Én nem adtam, augusztus végén szültem. Most 9 hós a babám, néhány hete kapott először vizet, amúgy mindig csak szopott. Ha 40 fok van, akkor is elég az anyatej, csak sűrűbben kell kínálni. Szomjoltó, bár sokak szerint ez nem így van, mivel édes, de mindenki maga tudja. Én azt olvastam, a víz lemossa a bélből a tej által képződött védőréteget. Én ezért nem adtam. Tejem volt bőven, mindig megoldottam a szoptatást, a babám sosem szomjazott. Minek adtam volna akkor mást? :) Ha neked sem lesz nyűg a szoptatás, elég a tejed és meg tudod oldani, szerintem felesleges a víz, a tea és minden más folyadék. Még annyi, hogy a babám sosem volt hasfájós! Nagyon jól meg lehetett/lehet különböztetni, hogy mikor miért szopik, éhes, vagy szomjas-e, mert ha csak szomjas, akkor néhány kortyot szippant és kész.


Könnyű és gyors szülést kívánok neked!

2009. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon egyetértek az előttem szólóval.Minden tiszteletem a védőnőké,DE......

Kicsit macerásabb lesz így ,de a gyermekért mindent!!!!

Sok boldogságot!!!


7 hetes babás

2009. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én sem adtam a kislányomnak sem és a nagyoknak sem (aug-ban szültem). Mivel az anyatej mindig alkalmazkodik a baba igényeihez, így ha nagy a meleg, felhígul és bizony szomjoltó is. Ha nagy a meleg, többször kell kínálni neki a tejet és ha szomjas, a tej is oltani fogja. Persze ez a te döntésed, te fogod majd látni, hogy egyáltalán ő hogyan fog reagálni. Persze nem bűn, ha megkínálod vízzel, legfeljebb nem fogja elfogadni... nagycsaládos anyuka
2009. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem adnék neki. Sajátomnak se adtam, csak szoptatás. Közben anyám állandóan: szomjan fog halni a gyerek! Megjegyzem, még mindig él... És jól van.

Ha netán adsz, akkor avgy forralt víz, vagy babavíz.

2009. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Babavizet v forralt vizet adhatsz neki. Kicsim julius végén született, és kapott vizet...nem zavart be és egyebek.

Ez tipikusan a szélsőséges szemléletek kérdései közé tartozik, mindenkinek megvan a saját érve. Ha jobbnak érzed nem adsz neki, ha akarod pedig adsz neki, de NE a védőnő miatt adj- hanem ha te is jonak látod igy!!!

Ui: én nem bántam meg, hogy kapott folyadékot, mivel séta közben tudtam adni neki inni, és sosem volt gond a hozzátáplálásnál is, hogy iszik e mellette eleget...

2009. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20.09-es vagyok:normál esetben beáll a baba a 3 órás evésre és ha már végre ott tartasz nem érdemes azért mert szomjas közbe is szopiztatni mert akkor sose lesz rendszer az evés. Ha ugy gondolod szomjas nyugodtan adj neki inni, mert neked is neki is nyugodtabb és kényelmesebb ha 3 óránként esztek.


Egy 11 hós baba és 3 nagy gyerek anyukája

2009. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kínáld meg és majd meglátod kell-e naki.

Amikor nemrég 30 fokok voltak és is próbáltam adni a lányomnak, most 3 hónapos, de nem kellet neki.

2009. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Minden attól függ majd, hogy mennyire lesz sok tejed. Ha bőven elég neki, akkor teljesen felesleges a víz. Ha kevesebb, akkor is inkább próbáld meg gyakran szoptatni. De ha úgy látod, hogy nagyon gyakran igényli a folyadékot, megkínálhatod egy kis forralt v. babavízzel. Úgyis eldönti ő, hogy elfogadja-e. Az én kisfiam tavaly nyáron volt pici baba. Egyáltalán nem kellett neki a víz, sőt a mai napig (14 hónapos) alig iszik meg pár kortyot bármilyen folyadékból.
2009. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!