Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat minimum fél...

Aki szoptat minimum fél évegig, annak elkerülhetetlen hogy legalább egyszer adódjon olyan alkalom, hogy fejnie kell?

Figyelt kérdés

Igaz,még csak egy hónapos a fiam, de minden rendben a szopival. Tej van,mindig annyi amennyi kell.

Gondolom,ha valahova el kell majd mennem ami tovább tart mint 3 óra akkor le kell majd fejnem tejet, hogy apa vagy nagyi is meg tudja etetni. (Bár nem tudom miből fejnék, mert annyi tejem van amennyit meg is eszik).


De ha tegyük fel fél éves koráig szoptatom és addig nem is lesz olyan, hogy elmennék hosszabb időre,akkor lehet hogy nekem sosem lesz szükségem a mellszívómra?


2012. febr. 15. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mellszívóra soha nem volt szükségem. Az első 1-2 hétben kipróbáltam milyen, mert néha feszült a mellem, de igazából rájöttem nekem tök felesleges. Úgyhogy innentől én nem használtam már többet. Mikor abbahagyta lányom a szopit, akkor sem kellett használnom "könnyítés" céljára, mert fokozatosan hagyta el a szopit, úgyhogy fokozatosan apadt el a tejem.
2012. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évig csak szoptattam a babám (utána is 27 hónapos koráig), de egyszer sem volt olyan, hogy lefejt tejet kelljen a babámnak innia. A biztonság kedvéért az első hónapokban fejtem ugyan, egyrészt, mert iszonyat sok tejem volt, másrészt, mert úgy voltam vele, hogy sosem lehet tudni mikor kellhet (beteg leszek, vagy el kell mennem, stb.). De általában mindenhova vittem a babám és szoptattam, ha kellett, vagy megjártam annyi idő alatt, hogy kibírja szoptatásig. A lefejt tejet pedig hiába próbáltam odaadni neki, nem kellett. Így az összes lefagyasztott tej a mosdókagylóban végezte. :S A mellszívóm azért megvan, de így igazán tényleg nem volt rá szükségem, csak az első hetekben, amíg be nem állt a tejtermelésem. De inkább legyen potyára, mint ne legyen mikor szükség van rá! Hozzáteszem én is a 14e Ft-os Avent mellszívót vettem meg...
2012. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:
100%

Ha viszed magaddal a babádat és megszoptatod házon kívül is, akkor nyilván nem kellene fejned.

Ha ez mégsem megoldható, akkor szükség lehet fejésre, de ehhez meg nem mindenkinek kell fejő, mert van, aki kézzel ügyesebben fej. Igaz, utóbbi azért némi gyakorlást igényel.

2012. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váláaszokat!
2012. febr. 15. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy példát tudok mondani, amikor a lefagyasztás céljából történő fejés mellett jól jött a kézifejő - mégpedig mikor lázas beteg voltam , akkor ugye nem szopiztathattam, viszont nem akartam, hogy emiatt kevesebb legyen a tej, ill. a cicim is majd szét durrant... na akkor kellett a fejő, bár azóta kézzel is megtanultam fejni.
2012. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
100%

És miért nem szoptathattál lázasan?

Mert a legtöbb lázcsillapító gyógyszer mellett lehet..

2012. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert fogalmuk sem volt az orvosoknak mi bajom van, tele volt csomókkal mindkét hónaljam, magas láz, gyengeség, rossz közérzet... persze csak addig nem szoptattam amíg a véreredmények meg nem lettek.
2012. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
És végül is mi lett a bajod?
2012. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem meglepő, hogy nem tudták megmondani, kaptam antibiotikumokat , burow kenőcsöt a duzzanatokra, s szerencsére elmúlt 1 hét alatt, de amint meglett a labor eredményem szoptathattam, így csak másfél nap maradt ki.
2012. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!