Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fejjek ahoz, hogy ne...

Mikor fejjek ahoz, hogy ne zavarjam be vele a szopi-rendet, és legyen is mit fejni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, közvetlenül szoptatás után kell fejni (a maradékot) ha szeretnék eltenni tejet későbbre. De nekünk szopi után teljesen üres a cici (nincs maradék), annyira megszokta már hogy mennyi kell a babámnak. És épp a következő szopi idejére telik meg (kb 3 óra 3 + - 10 perc), amit meg is ezsik a babám. Tehát felesleg sosincs.


Ha tegyük fel szopi után egy órával fejnék, akkor már lenne valamennyi,de akkor meg 2 óra alatt nem termelődik elég a következő evéshez.


Hogyan csináljam?


2012. febr. 15. 14:49
 1/4 xStefix ***** válasza:

Első kérdés, miért akarsz fejni?

Nem felesleges, hogy legyen némi biztonsági tartalék, de jópár baba nem eszi meg az olvasztott anyatejet, úgyhogy nem biztos, hogy mindenkinek megéri annyira rádolgozni a fejésre.. De persze egy próbát megér, csak ezzel is számolj azért.


Ha már beállt a rendszer egy adott mennyiségre, akkor inkább lassan kezdj el fejni, fokozatosan növeld a kifejt tej mennyiségét. 10-20 milikről beszélünk az elején, nem többről. Jónak tűnik, hogy valamennyi idővel a szoptatás után állnál neki (fél-1 óra szerintem megfelelő), de nem kell mindkét melled fejni, elég lehet csak egyet és csak épp annyit, hogy a fenti kevéske meglegyen. Másnap majd kicsit többet fejsz és így tovább.. ahogy a körülmények adják.

Ez így ugyan lassúbb módszer, de kíméletesebb is, sokkal kevésbé zavarja meg az aktuális mennyiséget.

2012. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2012. febr. 15. 15:11
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, az lemaradt,hogy azért szeretnék fejni, hogy legyen tartalék tej a hűtőben/fagyasztóban, ha esetleg elmennék valahova ahonnan nem érek haza.


Még pici a babám,de azért mi igen aktív család vagyunk/voltunk, lassacskán jó lenne felvenni a régi ritmust.

Van egy 2,5 évesem is, akivel mostmár el-el mennék ide-oda, és bizony lenne pár olyan program, ahonnan 8készülődéssel + oda-vissza úttal együtt nem érnénk vissza következő szopira.

2012. febr. 15. 15:13
 4/4 xStefix ***** válasza:

Értelek.

Az enyém 4 és nemsokára én is újra szoptatni fogok, bár én biztosan viszem majd magammal a picit is. Igaz, ő nyáron fog születni, amikor inkább sétálós idő van...

De szerintem, ha megteheted az időjárás és a nagyobbik programja mellett, vidd magaddal a kicsit is, ne maradjon ki ő se a jó dolgokból. ;)

2012. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!