Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha van elég tejem, akkor...

Ha van elég tejem, akkor kell-e a babámnak (2hós) szoptatás után vizet is adni?

Figyelt kérdés
Van úgy, h a babám 1-1,5 óra hosszat is cicizik, ezért azt javasolták, h fél óra után vegyem le és adjak neki vizet. Mit tegyek?
2009. jún. 6. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azért cicizik, mert éhes vagy szomjas lenne, ha van elég tejed. Vannak babák, akiknek nagy a szopásigényük és így elégítik ki. A cumit nem próbáltad? Lehet, hogy segítene, hiszen az, hogy ennyi ideig szopizzon neked sem jó, mert felázhatnak a mellbimbóid és gondolom így csinálni sem tudsz sokmindent a baba mellett..
2009. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet csak a közelséged kell neki a babusgatás.semmi kép se adj neki vizet!!!anyatejes babáknak az a inni is.lehet kiugrása van.több tej fog beindulni (mert nő a kis gyomra)a baba igényéhez igazodik.nekünk is csinálta.nem tartott sokáig.pár nap.
2009. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szia, köszönöm a gyors választ! már többször is próbáltam a cumit, de mindig kiköpte, nem kell neki. azt tapasztaltam, ha hamarabb leveszem, minthogy ő szeretné, akkor elalszik is nagy nehezen, hamarabb felébred és újra etetnem kell. ebből arra következtetek, h tényleg éhes lehet és azért eszik ilyen hosszan. bár lehet, h tévedek!?? a mellbimbóim szerencsére nem áznak fel, de fájnak, ha sokáig szopik a pici. ha viszont kevés ideig eszik, akkor meg azért fájnak, mert tele van a mellem tejjel... nem tudom, h csak én vagyok-e így ezzel a szoptatás dologgal... ??
2009. jún. 6. 08:01
 4/5 A kérdező kommentje:
kedves második válaszoló! köszönöm a tanácsot, én sem adnék szívesen vizet neki, sztem is jobb az anyatej, de mi a helyzet akkor, ha az én babámnál ez a "kiugrás" már hetek óta tart? igaz nem minden nap, de sokszor van, h tényleg semmit nem tudok mellette csinálni. első babás vagyok és tanácstalan...
2009. jún. 6. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, meg fog oldódni! Kb. ugyanígy voltam vele ilyen korban a babámmal. Szinte egész nap cicin volt. Próbáltam vizet adni, fintorogva kiköpte, próbáltuk a cumit, nagy ívben repült. Nekem is mondta a védőnőm, hogy ne engedjem sokáig szopizni, mert felázik a mellem. De akkor sírt szegény. Volt, hogy fájt a bimbóm, de kibírható volt, ha nagyon megfájdult, átraktam a másik cicimre. Nem is nagyon evett már a kisfiam sem, inkább csak cumizott. A végén úgy döntöttem, hogy hallgatok az anyai ösztöneimre. Semmi mással nem foglalkoztam, csak vele, addig szopcsizott, cicizett, amíg kedve tartotta. A mellem nem ázott ki, a babám csuda jókedvű, van elég tejem (több mint 9 hónapja), szépen megnőtt a legény. Azóta sem cumizik, a cumisüveget sem ismeri, az ujját sem szopja. Fokozatosan szépen leállt a hosszú szopikról, napközben már max. 10 perc alatt elintézi a kajálást, esténként, elalvás előtt kb. fél óra. Nálunk is több hétig tartott a dolog, amíg beállt, észre sem vettem szinte, csak egyik nap feltűnt, hogy "Jé, már milyen gyorsan befejezi a szopcsit!". Nekem is mondtak fejlődési ugrást, sőt még védőnőhöz is mentem próbaszopásra, mérték mennyit eszik egy evés alkalmával, mivel itthon nem volt mérlegem és a biztonság kedvéért ellenőriztük, hogy nem-e keveset eszik, vagy nem-e fogytán van a tejem. Hát, semmi ilyesmi, bőven volt tejem és a babám normál mennyiséget szopott. Egyszerűen csak szeret cicizni! Megnyugtatta, én meg hozzászoktam. A bimbóm is teljesen rendben van azóta is! A mai eszemmel már nem aggódnék, de nekem is első babám.


Tehát, nyugalom, meg fog oldódni, kitartás! Boldog babázást!

2009. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!