Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hete szültem, és dől a...

Egy hete szültem, és dől a tej a mellemből, éjjel 2xleszivtam, a baba is szopizott 2x, mégis reggelre tiszta tej voltam. Ez most már igy marad vagy beáll "rendesbe"?

Figyelt kérdés
ha leszivom mindig le kell az össszeset?nem fog attól még több tej termelődni?Bocsi de nagyon kezdő vagyok:-)
2009. jún. 6. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Miert baj az hogy sok a tej? Fejd le minden szopiztatas utan es fagyazd le. Be is csomosodhat, gyulladhat a melled ha nem fejed le es szopi utan bennemarad meg egy csomo tej. Es milyen jol fog jonni a fagyasztobol ha majd elfogy.
2009. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte sajnos ez sokaknál így van, de persze ez a jobik eset, hiszen legalább azzal nincs gond, hogy mit adj a babának enni :)) Egy ideig, míg a kereslet-kínálat ki nem alakul, még ez így lesz. Használj melltartóba tehető betétet, az kicsit felfogja a kicsorgó tejet. Annyit szívj le a szoptatás után vagy akkor, amikor feszesnek érzed, míg nem érzed kényelmesnek, vagyis, amíg feszít, mert a fejés hatására még több fog termelődni. Ha nem akarsz nagyon sokat a hűtőbe tenni vagy eladni, nem kell az összeset leszívni, amúgy is elég lesz a babádnak, hiszen a tejtermelés lassan majd az ő igényeihez fog igazodni. Sok sikert és boldog babázást! nagycsaládos anyuka
2009. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi :SS jobbik..
2009. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
annak örülök hogy sok a tej,csak szinte folyamatosan csepeg,csurog,és igy nem tul jo...ez mar igy marad ameg szoptatok?
2009. jún. 6. 09:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,melltartó betét fogy is rendesen:-)
2009. jún. 6. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
most mondták hogy nem marad igy! majd késöbb beáll, és csak annyi tej jön amennyire a babának szüksége van
2009. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudok olvasni,de miközben irtam akkor jött a válasz,és nem vettem észre.Köszi a válaszokat.Mármint az értelmeseket
2009. jún. 6. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hétben még fog is folyni,aztán majd észreveszed,hogy már nem kell az a betét.Én ugyan így voltam,minden tiszta tej volt,éjjel is fejtem,reggelre mégis majd szét szakadt.Azt hittem,majd fejhetem éjjel is mindig!De nyugi,a természet megoldja...Mostmár nincs gond a termeléssel!4,5 hónapos.
2009. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy állt be, hogy ha jön az etetési idő (eltelt kb. 3 óra), már érzem, hogy kezd csepegni, beindul a tejleadó reflex magától. Ha el is felejtettem az órára pillantani, a cicim jelzi, hogy idő van. Ilyenkor már kezdek is rákészülni a szopiztatásra, mert percek kérdése és a babám is jelezni fog, hogy éhes! :-)) Ez kb. 3-4 hónap alatt alakult ki nálam. De amúgy tényleg ne fejjél le többet, mint amitől megnyugszik a cicid, mert akkor ennek csak nagyon sokára lesz vége! Persze, ha nem akarsz tartalékolni.
2009. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!