Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lelkileg benneteket is megvise...

Lelkileg benneteket is megviselt mikor már nem kellett a cici?

Figyelt kérdés
A kislányom 8 hónapos és 2 hete már csak reggel és este cicizett. Most pár napja már nem kell neki, kiköpi, vagy be sem veszi a szájába. Én annyira sajnálom, olyan jó időszak volt ez, szerettem volna 1 éves koráig szoptatni.
2012. febr. 23. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kislányommal épp így jártam, ő is 8 hónapig szopizott.

Akkor furcsa volt, lelkiismeret furdalásom is volt, de csak tudnám minek??? Most már tök másképp látom, és tudom nem ettől leszek jó vagy rossz ember és anya. Igen, vannak időszakok, amik csak ideig óráig tartanak, túl kell ezen is lépni. Most már persze könnyen beszélek, akkor azt hittem nem tettem meg mindent a lányomért. Miközben ugyan már, mekkora butaságokat gondoltam!

Azóta eltelt majdnem egy év, és még mennyi minden van, ami véget ér...hát majd amikor közli velem, hogy na csá anya, elléptem. Akkor fog csak hiányozni a babusgatás. :)

Szóval nyugi, te megtettél mindent, ő pedig szépen fejlődik tovább. S így is úgy is imád téged.

2012. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xStefix ***** válasza:
83%

Én ugyan 40 hónapig szoptattam és a lányom nagyon lassan választódott el, magától, de valahol ez is hasonló szerintem. Neked talán amiatt rossz, mert nem tudtál a terveidnek megfelelő ideig szoptatni, nekünk meg azért, mert olyasmitől válunk el, ami idővel már szinte az életünk részévé válik.

Én azt tudom neked mondani, hogy a rossz dolgok helyett (ha voltak) inkább arra gondolj, hogy sikerült őt szoptatnod és nem is olyan kevés ideig. Minden nap, amit szopival töltöttetek, hozzájárult az egészségéhez, a fejlődéséhez és a kettőtök kapcsolatának mélyüléséhez. Erre pedig legyél büszke! Nem hónapokban mérik a szoptatás sikerét, hanem a látható eredményekben. És az már ennyi idő alatt is biztosan megmutatkozik.

Fel a fejjel! :)

2012. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon aranyos vagy! Csak tényleg olyan jó volt összebújni reggelente meg este, most meg vége.

Neked el kellett apasztanod a tejed, vagy elapadt magától?

2012. febr. 23. 14:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Második!
2012. febr. 23. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:
nem viselt meg
2012. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem kellett elapasztanom, szépen elapadt magától. Pár napig még éreztem kicsit bizseregni a mellem, de semmi különös nem volt.
2012. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem viselt meg egyáltalán
2012. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom majdnem három éves koráig szopizott, kétéves korától tandemben az öccsével. Nem volt mindig könnyű, hogy két gyereket szoptattam, ennek ellenére nagyon nehezen éltem meg, amikor lemondott róla végleg.

A fiam másfél évesen egyik napról a másikra dobta el a cicit - akkor voltam félidős terhes a harmadik babóval, gondolom, megváltozott a tej íze és ő nem tolerálta. Ezt is nehezen viseltem. Egyrészt könnyebbség, sokkal egyszerűbb az életünk azóta, ha kell, rábízhatom anyukámra és el tudunk menni ide-oda a férjemmel, mert nem kell hazarohanni szopiidőre, na meg amióta nem szopizik, az éjszakákat is átalussza, szóval tényleg jól alakulnak a dolgok, ennek ellenére baromira lelkiismeretfurdalásom volt, hogy a fiam nem kapott annyi szopit, mint a nővére. Most már megszokom lassan. :-)

2012. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
100%
Na arra én is kíváncsi leszek, mi lesz majd a kicsivel. Már előre trenírozom magam, hogy minden gyerek más, más igényekkel, szóval ne mérjem őket össze. :) Addig kapja majd ő is az anyatejet (ha sikerül), amíg szüksége lesz rá.
2012. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem viselt meg,ez nem rólam szólt,hanem róla.Ha ő nem kérte,hát nem kérte,tiszteletben tartottam.Az más kérdés hogy mennyit kellett szenvednem amíg elapadt.
2012. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!