Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anytejet a hűtő fagyasztó...

Anytejet a hűtő fagyasztó részében meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


6 hónapig lehet tárolni a lefejt anyatejet fagyasztóban.

2009. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
SZia! Én úgy tudom, hogy csak 3 hónapig lehet. De szerintem kérdezd meg a védőnődet. Ő biztos meg mondja
2009. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat hónapig nyugodtan lehet, csak az a baj, hogy fél év alatt sokat változik a tápanyagigénye a babádnak, nem lesz neki tápláló már az a tej.
2009. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hűtő mélyhűtőrészében kb. 3 hétig áll el, de fagyasztó szekrényben vagy ládában 6 hónap, de van aki azt mondja, hogy egy évig is eláll.
2009. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, én úgy tudtam, hogy kb 3 hét de akkor rosszul tudtam. Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 8. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Hőfok függő, -16 foktól lehet 6 hónapig tárolni. Azaz ez a fagyasztó.
2009. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21:54-es vagyok. Jól tudod, én is azt írtam, hogy 3 hét a hűtő fagyasztórészében. Ott nincs olyan hideg, mint a fagyasztó ládában, szekrényben. Ezért nevezik a hűtő fagyasztórészét csak mélyhűtőnek.
2009. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem a 3 hétnél fogok maradni.
2009. jún. 9. 09:39
 9/9 anonim ***** válasza:

"Anyatej tárolása általános körülmények között történt fejésnél:

Hűtőben külön rekeszben,lezárt állapotban: 24óra

Mélyhűtőben(hűtőszekrény fagyasztó részében): 3hét

Fagyasztószekrényben(min.-18fok): 3hónap


Anyatej tárolása sterilizált fejésnél(minden fejésnél sterilizált a mellszívó,steril pohárba vagy tejgyűjtő zacskóba teszik és a mellet is áttörlik)

Hűtőben 48óra

Mélyhűtőben 3hónap

Fagyasztóban 6hónap


A tej összetétele,tápértéke változik ezért inkább hozzátáplálás idejére ajánlott felhasználni a lefagyasztott adagokat. Az egyszer felengedett tejet visszafagyasztani,többször melegíteni nem szabad és 10órán belül fel kell használni."

2009. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!