Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon beteg vagyok (léguti),...

Nagyon beteg vagyok (léguti), lehet hogy elment tőle a tejem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hete fáj a torkom,taknyos is vagyok.

Eddig nem volt gond, de tegnap súlyosbodtak a tünetek, komoly fájdalmaim vnnak a mellkasomban és a légcsövemben, és sűrű orrváladékom van, és köhögök.


Éjszaka vettem észre,hogy kevés lett a tejem,most pedig mindjárt ennie kellene a fiamnak (2 hónapos) és szinte üresen lógnak a cicik...


Lehet,hogy elmegy a tej a betegségtől?

Vissza fog még jönni?

Mit csináljak?


(Azon kívül hogy ma megyek a háziorvoshoz, 10-től rendel.De terhesen sem csinált semmit ha megbetegedtem,gondolom ő most sem fog)


2012. márc. 6. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ebben a cipőben járok. 6 hetes a babám. 1 hete nyűglődök. Egyik napról a másikra lecsökkent a tejem mennyisége. Valahogy mégis kihúzzuk(este kap egy kis pótlást). Ráadásul ő is elkepta, tiszta nátha szegényem 3 napig ordítva szopott(ez sem segítette elő tejtermelést). 2 napja 1-2 óránként cicizünk és nekiadom mindkettőt és addig "lóghat" rajta, amíg csak hajlandó. Nagyon remélem, hogy javul a helyzet, mert tegnap este kiszopizta mindkét mellemből a tejet és éjjel 2re más éreztem, hogy azért termelődött elég sok. Még nem az igazi, de szerintem te sem add fel.... Hátha visszajön! Kitartás!

Jah! Orvosnál én is voltam, anitibiotikumot nem kaptam, csak algopirint...És egy ígéretet a fülfelszúrásra....ááááúúúúú

2012. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia :) Ne aggódj, nem megy el ettől a tejed. Átmenetileg most lehet hogy kevesebb termelődik, de az erre a megoldás, hogy gyakrabban teszed mellre a babát. Kapsz gyógyszert a betegségedre, rendbejössz, és szerintem napokon belül rendeződni fog a helyzet. :)


Én is voltam beteg többször, és még szoptatok. Magas lázam volt, és én is észrevettem, hogy nem telítődik fel a mellem úgy mint szokott, aztán csodálkozva vettem észre, hogy ennek ellenére a babám akkorákat nyel szopi közben, mint rendesen. A védőnőmnek mondtam, és azt mondta, hogy azért mert ilyenkor alapban nem termelődik annyi, mivel a betegség leterheli a szervezetet, de a tej nagy része amúgy is a szoptatás ideje alatt termelődik, és nem fontos hogy feltelítődjön a mell. Csak szopiztasd, ha úgy érzed nincs tejed akkor is, meg fogsz lepődni :)

2012. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


És szedj sok C-vitamint, nem fog ártani a babának.


A betegségtől, fájdalomtól nekem is csökkenni szokott a tejem, ne aggódj majd visszaáll. Minél hamarabb kúráld ki magad.


Lehet, hogy ilyenkor észre sem veszed, de kevesebbet eszel/iszol a fájdalmak miatt. Ettől is lehet.


Persze majd az orvos diagnosztizál, attól is függ, mi a bajod.


Esetleg fejj, hogy növeld a tejtermelést.


Nekem egyébként a teafaolajos gargarizálás segített, de mivel pici a babád, nem ajánlgatom. 2-3 cseppet szoktam belerakni 1 dl langyos vízbe, de utána és közben is vigyázz, ne nyeld le. Az a baj, hogy utána legalább fél óráig nem ehetsz/ihatsz, de a nyál termelődik és fel is hozza a váladékot, amit bocsi hogy így írok, de ki kell köpni folyamatosan, már csak azért is hogy semmi se kerüljön a tejbe. Ez a leghatásosabb módszer a torokfájásra, de mondom nagyon nagy odafigyeléssel, a babának azért nem tenne jót, ha lenyelnéd. Akkor fejd le.

Ez a későbbiekre is hasznos lehet.


Gargarizálhatsz még almaecetes vízzel, és tartah

2012. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

.... folyt.


tarthatsz egy kis mézet a torkodon, mielőtt lenyeled, ez is nagyon hatásos lehet.

2012. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én is csak csatlakozni tudok. Nekem 3 hónapos volt a babám, mikor először én, aztán ő is beteg lett. Lecsökkent a mennyisége, ezt éreztem, talán annyi volt még, h a baba kevesebbet is evett. Amint meggyógyulsz pár nap alatt visszaáll a rend, és megint lesz elég tejcsi, ne aggódj!

2012. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!