Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van estére fele annyi...

Miért van estére fele annyi tejem? Lehet, hogy a kereslet-kínálat elve nem érvényesül mindenkinél?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 hónapos, 4 óránként kér szopit. Hajnalban és reggel 180ml van a cicimben (1 mellből szoptatok), nap közben 120-150ml, az esti szopira meg 80-90ml marad abban a ciciben, amiből délben szoptattam, a másikban meg, amiből délután, abban meg 20-30ml. Minden szopi után fejek (kivéve éjszaka). Sokat iszom (4-5l/nap), szedek tejszaporító cuccokat, próbáltam a szaporító fejést, estére mégis kevés a tejem, nem lakik jól a babám.
2009. jún. 10. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kapcsolatban mindig változnak a védőnői tanácsok és nagyban megoszlanak a vélemények.

Elmondom azt ,h én nekem hogyan volt sikeres a gyerekeim szoptatása.

Természetellenesnek tartom azt a tanácsot ,h le kell fejni.

Mindkét gyerekem 1,5 évig szopizott és spontán abbamaradt fokozatosan.Se én se ők nem szenvedtük meg.

Akkor adtam a cicit amikor kérték,előszőr egyik azután másik ciciből.A következő szopizásnál a második cici lett az első.

Nagyon sokat ettem és ittam(köménymag teát).

Ha pihentem(netán aludtam) jobban termelődött és nagyobb mennyiségű tej,meleg zuhany serkentette.

Reggelente több tejem volt nekem is mert hát az alvás alatt is jobban termelődik.

Soha nem kellett fejjem.

4 hónaptól már kezdtem bevezetni az almát és egyéb gyümölcsöt.Tápszert sohase kaptak.

Nekem ez így bevállt.

2009. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De érvényesül az elv, csak estére elfárad a tested és ezért kevesebb a tej. Ez a természetes folyamat, amit leírsz.

Elvileg elég az a babának estére (nekem néha alig eszik este már és mégis átalussza az éjszakát). Ha éhes a baba gyakrabban, akkor gyakrabban teszed mellre (esetleg este 11 körül, vagy hajnalban egy plussz kaja) és kész, akkor nem lesz éhes és a szervezet észleli a nagyobb igényt. De attól tele biztosan nem lesz este.

Próbálj sokat pihenni, esetleg délután dőlj le egy kicsit, ha van rá lehetőséged.

Nem véletlen, hogy a szoptatós anyukákat nem engedik emelni, cipelni, stb. falun, mert tudják, hogy nekik pihenés kell ahhoz, hogy győzzék tejjel.

Manapság az anyukának nincs segítsége, mint régen volt a rokonság, ígya gyerek ellátása mellett övé a háztartás és egyszerűen elfárad estére.

2009. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem sokan vagyunk így. Én is napközben egy ciciből etetek,este viszont kettőből ha kéri de van hogy egy is elég. Este sokkal táplálóbb a tejed mint bármelyik napszakban. Az elején fejtem mert nem szopizott a baba eü okok miatt,így mindíg láttam az összetételét. Reggel 50-80mlközött volt a szomjoltó rész és utána jött a zsírdúsabb tej, míg később fordult ez az arány.Este szinte nem is volt szomjoltó hanem egyből a sötétebb sárgás tej jött.
2009. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már nem érvényesül a kereslet-kinálat ha fejsz is.Egy idő után annyi lesz amennyit a baba kér.Az én kislányom is 3honapos,a férjem nem engedi,hogy méregessem,mert csak összezavarja az embert.Igaza van.A babám szépen fejlődik,nyugodt,és fogalmam sincs mennyiket eszik.Vagyis tudom annyit amennyi kell neki.A fejőgéppel meg szerintem nem jön ki annyi és nem jön ugy,mintha a baba szivná.Ha ő nyugodt és szépen fejlődik,ne parázz ezen.
2009. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!