Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tartjátok/tartsam a 4...

Hogyan tartjátok/tartsam a 4 óránkénti szoptatást a nyári melegben?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy megszomjazik 3 hós babám. De a tej is oltja szomját? vagy víz? mert elvileg nem kell mást adni anyatejes babának.. de azért mégis a víz a legjobb szomjoltó, nem?
2009. jún. 10. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Bőven elég neki az anyatej, tapasztalatból mondom. Ne adj neki vizet.

És nem kell tartani a 4 óránkénti szoptatást, amikor kér, akkor adj neki.

2009. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Miért 4 óránként szopiztatsz? Adj a picinek igény szerint, az a jó neki!

Az anyatej egyébként szomjoltó is, ha kéri a baba, szopizzatok, így minden igényét kielégíted.

Az én lányom 6 hós koráig semmi mást nem kapott, pedig nyári baba, voltak nagy melegek. Előfordult nemegyszer, hogy félóránként szopizott. Az anyatej "eleje", szóval ami először jön, az nagyon vizes, az oltja a szomjat. Hosszabban kell szopizni a zsírdúsabb tejhez. A babák ösztönösen tudják ezt. A lányom még most is (10 hós múlt) gyakran pár korty szopit kér, pedig szereti a vizet.

2009. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Attól még a baba megtartja a 4 órás szopizást. Többször fog cicit kérni, de az csak egy fél perces szomjoltó szopi lesz. Ne aggódj emiatt, kínáld meg gyakrabban, esetleg vízzel is, kispohárból, kortyonként. Már az újszülöttek is ügyesen isznak pohárból, csak kis gyakorlás kell.
2009. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát az én fiam nem foglalkozik azzal, hogy csak az első pár kortyot kellene kiszopiznia mert az a szomjoltó!!!! Ő addig szívja, amíg van a cicimben,aztán meg órákon keresztül sír, mert úgy fáj a pocija! Én maradok a víznél!
2009. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok! Annyira tudtam hogy ezért lepontoztok! Szinte biztos voltam benne! Pedig nálunk tényleg ez a helyzet! Ha folyton mellre teszem a babám, addig szívja amíg van benne és folyamatosan bukik vissza meg fáj a hasa! Ez az én tapasztalatom! Lehet lepontozni!
2009. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is uagyanez van a 3 hós lányommal mint az előző kettő váalszolónál, ha cicire kerül, addig szívja, amig jön belőle.

Másrész vizet, teát nem kér, mert próbáltam.

Viszont azt meg nem értem, hogy ha inna cumisüvegből mondjuk vizet, akkor honnan tudnám, hogy azért szívja, nert szomjas, vagy mert éhes.

Őszintén, fogalmam sincs, hogy mikor szomjas a lányom.

(A fiam teét is ivott cumisüvegből , mostanábann gondolkodtam el azon, hogy lehet, hogy ő is éhes volt akkor.)

2009. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Most miért kell lepontozni azt aki nem úgy gondolkodik, ahogy Ti!? Attól még a kérdező számára lehet hasznos a válasza!
2009. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lányok, lányok.. kérdésem volt, nem pedig vitát akartam gerjeszteni.. én sem tudom, hogy mikor szomjas, mert ha cicire teszem szívja mint a kisangyal :) szóval ez van, és akkor jön a hasfájás. pohárból hogy itassam? eddig nem nagyon ment..
2009. jún. 11. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!