Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hallottam, hogy a legtöbb...

Azt hallottam, hogy a legtöbb csecsemő az első 10percben jóllakik és utána már csak nyammog a cicin és csak úgy jó érzésből szopnak tovább. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem igaz mert amikor a baba elkezd szopni az első tej még hig igy az csak a szomját olcsa kb 20 perc cicizés után jön a laktatós sűrübb tej
2012. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%

Nem.

Egy átlagos újszülöttnek, ha már van azért némi szopis rutinja(!), kb. 20 perc aktív(!) szopizásba kerül, mire eljut a zsíros, hizlaló hátsótejig, ahogy előttem is írták. - Ha nem átlagos újszülött és/vagy nem szopik (még) elég hatékonyan, akkor ez akár még több idő is lehet. - Ezen felül pedig igen, komfortszopiznak, ami szintén nagyon fontos.

A 10 perces jóllakás inkább a nagyobb 3-4 hónapos csecsemőkre jellemző, akik már profin szivattyúznak (és anyuka tejtermelése is jól beállt már). - Sőt, amikortól elkezd a baba aktívan érdeklődni a külvilág felé, ez már akár ennél is kevesebb idő is lehet. - De, ha épp arra van igényük, még ők is szoktak cumizni a mellen, bár általában lassan egyre rövidebb ideig.

2012. márc. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 3 lányom elég gyors evő, és 5-10 perc alatt jól laktak.


20 percig sosem szoptak egy huzamban, pedig én is olvastam már valahol, hogy akkor jön a zsírosabb, hátsó tej, amitől híznak. Ehhez képest az alkalmanként 5 percig evő 2,5 hósom 7 kiló már... Kb 3 óránként eszik, bár nem nagyon nézem az órát, van, hogy még több is eltelik. Így rá biztos igaz ez az állítás. De szerintem nem lehet általánosítani, van baba, aki fél évesen is fél órákat eszik, és végig eszik is, nem csak nyammog.

2012. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, nekem pont most született a babám, és a kórházban a nővérek mondták a 10 percet. Ő pl iszonyú erősen szív, és sokszor 10 perc sem telik el, és már semmi sem jön, nem hogy zsíros tej :). A nővére viszont képes volt akár fél órákat is csámcsogni, és még mindig nem ért a végére, szóval nem lehet ebben sem általánosítani.
2012. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam az első eleinte 40 percig evett, és nem nyammogás volt, teljesen egyenletesen telt el, többször indított közben leadó reflexet. 3-4 hósan persze már hamarabb megvolt vele.

A másodikom 5 perc alatt kész volt már az elején is, szerintem azért mert a mellem sokkal profibban adta le a tejet. Pár hetesen pedig még ha nyammog is, annak az is oka lehet hogy még nem lakott jól, és vár egy újabb leadásra.

2012. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!