Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig bírtátok "idegileg" a...

Meddig bírtátok "idegileg" a szoptatást?

Figyelt kérdés

Csúnya kérdés, de lányom 1 éves, és egyre kevésbé van türelmem szoptatni. Kóros cicifüggő, újabban még a nappali alvásból is felébred 40-50 perc után, és cicin visszaalszik még fél órára. De ébredés után is csak cicin nyugszik meg, este is csak cicin alszik el, és milliószor ébred éjjel, természetesen szintén cicin nyugszik meg. Nappal elvan, de ha eszébe jut, vagy közel kerülök hozzá, mindjárt ciciért nyavalyog.

Ti meddig bírtátok? Mikor szoktattátok le gyermeketeket a ciciről? -hogy aludt el utána?


2009. jún. 12. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 15 hónapos és még szopik. Egy nap csak 3x. Este néha cicin alszik el.De a te helyedben már leszoktatnám erről. Tudom miről beszélek, mert nekünk is volt ilyen időszakunk. Most már megkönnyebbülés a napi 3x-i szopi. Lehet, hogy a tied is pár hónapon belül, már nem fogja igényelni.

Éjjel semmiképp se szoptasd, mert kérni fogja!

2009. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Bírni sokáig lehet , csak nem érdemes . A lányom másfél éves volt mikor kiderült,hogy várandós vagyok , annyira szeretett szopizni és engem nem zavart , így szoptattam tovább pocakossan is . Aztán megszületett a pici és akkora szemeket meresztett a "nagylányom" hogy megsajnáltam és engedtem őt is szopizni . Ez tartott egy évig, de akkor már annyira terhes volt az egész , az egyik jobbról a másik balról és a nagy is képes volt éjjel felébredni mert ő már nem kapott nappal ... Lényeg hogy a kicsi egy éves mult mikor megelégeltem a nagy meg 3 . Hónapokig nem esett jól ha hozzám bújt , túl sok volt köztünk a testi kontaktus . Ezt én szúrtam el , nehogy te is ebbe a hibába ess . Ha nehezedre esik ne szoptassd tovább , határozottan mond el neki , hogy ez anyának már nem esik jól , elöször csökkentsd a szopik számát aztán válaszd el teljesen . Ha meg tudod oldani pár napra legyen a mamáékkal ... Próbálkozz , sok sikert !
2009. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ez volt a helyzet a lánykámmal.16 hósan magától elhagyta a szopit így nem kellett elválasztani.Azóta kb.2-3-szor kel fel teát inni és simán vissza alszik!Kellesz még nagyon neki hiszen még csak 1 éves!Tudom milyen kelni éjjel,volt,hogy 11-szer szopizott Virág!Ez hidd el változni fog!A nyár most jön így szerintem még szopi lesz éjjel a meleg miatt!1-1 alkalommal megkínálhatod csipke teával vagy vízzel is!
2009. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam kicsit, vagyis nincs annyira bűntudatom. Eddig nem éreztem ezt, de egyre kellemetlenebb a ciciztetés, és sokszor alig várom, hogy kivehessem a szájából.

Mi is szeretnénk kistesót, akkor biztos leszoktatom majd.

Lehet, hogy már terhes vagyok, és dolgozik a tudat alattim?...

De örülök, hogy nem csak én járok ebben a cipőben.

Írjatok még tapasztalatokat!

Köszi

2009. jún. 12. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
10 hós múlt a lányom, de én meg el nem tudom képzelni, hogy ne szoptassam. Sőt, szinte félek, mi lesz, ha majd már ő nem kéri. Nem vagyunk egyformák.:-)
2009. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is most volt egy éves és ő is még cicizik.Napi 3-4x már csak!!Én még nem érzem terhesnek a szoptatást,de azért már várom,hogy jelezze hogy nem igényli napközben a cicit.Nálunk akkor kezdett el csökkeni a szopik száma amióta lejárunk az udvarra,délelőtt is délután is.annyira jól elvan,hogy szerintem nem jut az eszébe.Én úgy döntöttem,hogy nyáron még mindenképpen meghagyom neki a cicizést és majd ősztöl valahogy leszoktatom róla szépen lassan.De sokan azt mondják,hogy a babájuk magától szokott le róla.Remélem ez nálunk is be fog következni,mert mi is szeretnénk mégegyet.

De ha te úgy érzed,hogy nem bírod akkor válaszd el,már nagy baba nem lét kérdés nála a cici.Egyik barátnőm elég drasztikusan választootta el a kisfiát,úgy hogy egyszerűen elhatározta hogy nem ad neki többet.Pár napig kellett "csak"kitartania,és a pici elfelejtette,hogy szopizott és többet nem kérte.Igaz a férje erre az időre szabit vett ki.

2009. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem viszont érdemes félretenni az "idegeidet". Én két lányomat is 3 éves koráig szoptattam, még a vége felé is naponta 2-3-szor. De szerintem megérte, mindkét lányom végtelenül nyugodt, egészséges, lelkileg kiegyensúlyozott. Nem lettem volna képes csak azért, hogy nekem kényelmesebb legyen, elvenni tőlük. Sok türelem kell, az már egyszer igaz, dehát ezért vagyunk anyák nem? Nem azért, hogy nekünk jó legyen, hanem a gyerekeknek. Igaz, hogy az anyaságnak nem szabad csak lemondásról szólnia, de azért azzal sem értek egyet, ami manapság nagyon kezd divatos lenni, hogy az anyák első helyre magukat helyezik, utána meg megmagyarázzák, hogy ez miért jó a gyereknek is. :)
2009. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!