Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hosszú a kérdésem nappali-éjje...

Hosszú a kérdésem nappali-éjjeli szoptatással kapcsolatban, kérlek olvassátok el lent?!

Figyelt kérdés

a kisfiam szerdán lesz 4hetes. már helyreállt a napszakok felcserélése szerencsére,alszik szépen éjjel is és nappal is sokat. nappal van hogy 3 akár 4orát is alszik szopizás között. persze ha épp ébren van akkor nem birja ki olyan sokáig, akkor kb 2óránként szopizik.

éjjel is alszik, de 2óránként kel enni...mostani éjjel: evett10kor-elaludt. kelt: 1.15, 3.15, 5.30, 7kor evett s most megint alszik. nem szopik sokat, mert félálomban van és visszaalszik hamar. hiába piszkálgatom, veszem fel böfire totál visszaájul. de igy kb alig alszom éjjel, hisz felkel-szopizik-ha nem ájul be kivételesen akkor mire visszaalszik 5-10perc. s kb kel is ujra...ja és van egy nagyfiam is, aki szintén kel még éjjel 1-2x..:)

ez majd rendeződik, vagy mit tudnék tenni?

ja és annyi hogy vannak napok amikor 80-110eket eszik nappal, de az elmult napokban azt vettem észre hogy nappal is csak 50-70eket...lehet hogy nem lakik jól s éjjel pótolja?de nappal sem tudom ráerőszakolni ha nem kér többet hogy márpedig még szopizzál! :S


2012. márc. 20. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ötletem nincs csak nagyon sajnállak, együttérzek veled! A nagylányom volt ilyen rossz alvó. Most 2 hónapos a pici és a 2. pocakon kívül töltött éjszakája óta egyszer ébred enni olyan fél3 és fél 4 között majd utána reggel fél7 és fél8 között. Nagyon szerencsésnek érzem magam emiatt. A nagylánnyal nekem is nagyon nehéz volt. 1 éves elmúlt amikor leszoktattam az éjjeli kelésről. Azt hittem én rontottam el,hogy ilyen másnak meg alszik már az 1 hónapos gyereke is de ezek szerint nem. Ez gyerekfüggő. Nem sokat lehet tenni. Én esetleg azt próbálnám meg, hogy nem adok neki nappal 2 óránként hanem legalább 3 órát kihúzni hátha akkor nagyobb adagot enne és 1-2 nap alatt átszokna. Az enyém már 1 hónapja 4 óránként eszik és csak napi 5x és elég neki. ÁTlagosan 130 egy étkezése de ezt úgy csinálja, hogy pl ma reggel fél 7kor evett 190!-et de ezután szerintem kb. 80-at fog és lehet, hogy csak egy órával később. Szóval elég rapszódikus nálunk a mennyiseg de az idő az mindig 4-5 óra.
2012. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem a jóllakás-nem lakás kérdése.

Ilyen a babád. Nem csak az éhség miatt szopizik.


BIztatót én sem tudok írni, csak együtt érzek.

Első gyerekem 6 hetes korától aludt éjjelente, a második (két év korkülönbség) 20 hónapos koráig minden éjjel "műszak volt". Napközben kell aludnod, amikor ők is alszanak. És sok segítséget elfogadni, amire van lehetőség, és olyankor pihenni, a házimunkát meg a gyerekek ébrenléte alatt végezni. Hosszú távon nekem ezek segítettek.

Zombi lettem én is a végére, de aztán elmúlt, és most a harmadikat várjuk... :o)

2012. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, hogyan alszotok, de ha módod van, vedd magadhoz közelebb a picit, hogy ne legyen annyira megterhelő ébredni hozzá. Ha nem akarsz/tudsz közvetlenül mellette aludni egyelőre, akkor legalább oldalkocsisan próbáljatok, hogy csak ki kelljen görgetni a kiságyból, szoptatni és utána vissza.

Én még nem javaslom neked, hogy bármilyen egyéb szoktatással próbálkozz, mert nagyon kicsik vagytok. Írtad is, hogy eddig cserélte a napszakokat... épp elég neki szerintem most, hogy ezt sikerült visszaállítani. Elhiszem, hogy nehéz ilyen gyakran kelni, főleg, ha még egyhez kell - de mondjuk az együtt (vagy legalábbis közel) alvás abban is segíthet, hogy jobban összecsiszolódjon az alvásritmusotok, így ritkábban ébrednél fel a mélyalvási szakaszból.

2012. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. a pici kiságya közvetlenül a miénk mellett van annyi hogy egy el tudunk menni a kettő közt, tehát csak felkelek és kiveszem majd csatlakoztatom:D

hajnalban ha már nagyon kivagyok szoktam magam mellé venni s ugy aludni kicsit néha. remélem hogy ez is alakul szépen...

2012. márc. 20. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hetes, és kb. ugyanígy csinálja kezdetektől, de ő még nappal is ritkán alszik 3 órát, max. ha úton vagyunk vele, akkor. És bár nagyon ellene voltam mindig, mégis együtt alszom vele 2 hetes kora óta ( xStefix inspirált...), és bevált. Ha eszik is, azonnal alszom vissza én is, sokszor arra sem emlékszem reggel, mi is volt pontosan éjjel. Nekem is van egy kétévesem, szóval ismerős a helyzet. Mondjuk nálunk ha a nagy sír valamiért, apa megy be hozzá. Nekem így nagyon jó. Hogy mennyiket eszik, az meg engem nem érdekel. hetente mérem a súlyát, az megnyugtat.
2012. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Bizony, nagyon hasznos tud lenni a közelség. :) Egyrészt energiát spórolunk vele, másrészt, ha elég ideig csináljuk, összeállnak az alvási ritmusok; az anyuka automatikusan akkor ébred, amikor a baba is szokott, és szinte fel se ébred teljesen arra a pár mozdulatra, amíg mellre teszi a babát. Én is ugyanígy tapasztaltam, ahogy az előttem író.

Az Éjszakai gondoskodás írója a könyvében a "lusta mamák módszerének" is nevezi az együttalvást. :) De igaz is, ha valaki hónapokig szoptat éjjel, idővel nagyon nem lesz mindegy, mennyire kéynelmesen teheti..

2012. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!