Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt mondják az anyatej a...

Azt mondják az anyatej a legértékesebb amit egy baba kaphat, de ez akkor is igaz, ha egy anyuka nem étkezik egészségesen, mű dolgokat eszik, netalán cigizik is?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés!
2012. márc. 22. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, h nem, akkor inkább a tápszer.
2012. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt elfelejtettem még,hogy ilyen esetben tápszer a jobb vagy anyatej???
2012. márc. 22. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Akkor is igaz. Régen is mindent ettek a szoptatás anyukák,amire ma azt mondják,hogy nem egészséges. Sok anyukát ismerek,akinek egészségesek a gyerekei,de cigiztek.

A tápszer is mű dolog,nincs benne semmi természetes anyag,vagy vitamin. Mégis kapják a babák.

2012. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a legidősebb, a "para-baba": anyukám sem a terhessége, sem a szoptatás alatt nem evett, csak amit a védőnő engedett; nem cigizett és nem ivott kávét. A húgommal és az öcsémmel azt evett-ivott, amit kívánt és néha egy-két szál cigit is elszívott.

Semmivel nem vagyok okosabb vagy egészségesebb, mint ők.


A válasz: nem tudom, nem vagyok orvos. Talán a testi kötődés miatt (ha nem napi egy doboz cigiről beszélünk) akkor a szoptatás.

2012. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok.

"A tápszer is mű dolog,nincs benne semmi természetes anyag,vagy vitamin. Mégis kapják a babák."


Honnan veszed, h nincs benne vitamin? Tele van vitaminnal, fehérjével, az én babám is tápszeres volt, és semmi baja, szinte alig volt beteg.


És hiába pontoztatok le, tartom a véleményem, az az anyuka, aki nem hajlandó lemondani a cigiről, netalán az alkoholról, és nem eszik egészségesen, ne szoptasson.

Nikotinfüggő lesz a gyerek, főleg, ha már terhesen is szívta az anyuka, tudtátok, h a nikotin addiktívabb, mint a heroin?

2012. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani hogy milyen hatással lesz a babára a cigizés, vagy az egészségtelen étkezés, leginkább mert ez baba függő is, lehet az egyiknek nem lesz tőle semmi baja, míg a másik beteges lesz és pont emiatt.

Itt szerintem inkább az a kérdés hogy ha az anyuka ennyire nincs tekintettel a saját gyerekére akkor miért vállalt babát.

Egyébként mit értesz mű kaján? Mert hát ugye az sem mindegy, hogy mekis kajáról vagy felvágottról beszélünk.

2012. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Cigiző anyukák felnőtt gyerekei: csak azt felejtitek el, hogy 20 évvel ezelőttig a cigiben dohány volt, ma meg dohány, hormonok és adalékanyagok. Érdemes megnézni a Bennfentes c amerikai filmet, mely megtörtént esetet dolgoz fel..
2012. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem vagyok tápszerpárti, de mivel kiegészítésképpen azt kapott a kisfiam, ezért most megütötte a szememet a 3. válaszoló butasága, hogy nincs benne vitamin

csak úgy nagy hirtelen az egyik tápszer vitamintartalmát akkor bemásolnám:

"Ásványi anyagok: Na 25/35 mg, K 82/104 mg, Cl 56/67 mg, Ca 84/120 mg, Mg 6,1/8,5 mg.

Nyomelemek: Fe 0,7/1,2 mg, Zn 0,7/0,75 mg, Cu 44/90 mcg, Mn 34/40 mcg, I 10/14 mcg.

Vitaminok: A-vitamin 290/320 NE, D3-vitamin 58/77 NE, E-vitamin 2,2/1,2 NE, K1-vitamin 3,6-2,4 mcg, B1-vitamin 0,05/0,11 mg, B2-vitamin 0,07/0,18 mg, B6-vitamin 0,05/0,16 mcg, B12-vitamin 0,17/0,16 mcg, C-vitamin 12/28 mg, Niacin 0,6/2 mg, Pantothensav 0,45/1 mg, Folsav 7,3/22 mcg, Biotin 1,6/2,9 mcg, Kolin 4,4/2,7 mg, Inositol 3,6/4 mg"


és a kérdésnél maradva, biztos hogy nem jó ha a szoptatós anyuka nagyon egészségtelenül étkezik / él, de nem vagyok hozzáértő, nem tudom mennyire megy át a babába, és hol a határ, ezért arra nem tudok válaszolni, hogy ilyen esetben melyik a jobb cici, vagy tápi,

ha nagyon gázos az anyuka, akkor biztos inkább a tápi, de ha mondjuk két hetente elmegy egy mekibe, akkor cici

2012. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
49%

Ami megfontolandó lehet:

- Az anyai szervezet azért jópár dolgot sikeresen ki tud szűrni az anyatejből - de nyilván nem mindent, sőt. Van, ami nem jut át a tejbe, más anyagok pedig legalább kisebb koncentrációban. Hogy konkrétan ez mire igaz és mire nem, nem tudom megmondani, ez szakmai kérdés, ha már készült róla kutatás.

- Az anyatej egyéb, biológiailag aktív összetevőinek kimagasló élettani hatása miatt általában azt szokták javasolni, hogy sok esetben még mindig inkább egy "kevésbé egészséges" anyatej, mint a valóságban sokkal kevésbé hatásos tápszer.

Csak érdekességképp: nemrég a szopis tanfolyamon kint volt egy embermagasságú tábla, rajta az anyatej és a tápszer összetevőivel. Az anyatejé 3,5 oszlopnyit tettek ki, a tápszeré 3/4 oszlopnyit. Szóval nagyságrendnyi különbség van a kettő között.

- Nyilván az se mindegy, hogy pontosan milyen anyagról van szó: a "műkaja" első nekifutásra kevésbé drámai hatású, mint akár egyetlen szál cigi, ami már magában méreg.

- De a mennyiség se lényegtelen: ha valaki az egész szoptatás alatt összesen 3 szál cigit szív el, az valószínűleg még így is kisebb kárt okoz, mintha napi rendszerességgel eszik tényleg rossz minőségű, sokféle mesterséges anyagot tartalmazó ételt.

- És a baba (szopis) kora is fontos: ha a pici még kizárólag és sokat szopik, akkor egy kevés rossz is erősebb hatású lehet, mintha már 2 évesen napi 2x pár kortyot szopizik.

Szóval sok mindentől függ a kérdésedre adható válasz, de általánosságban azt lehet mondani, hogy a legtöbb esetben még mindig az anyatej a jobb választás (kivéve egy-két karakteres esetet).

2012. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!