Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha egy héten egyszer egy...

Ha egy héten egyszer egy egész napi szoptatás (2-3 alkalom) kimarad, akkor az nem borít fel semmit, ugye? Nem megy el tőle a tejem?

Figyelt kérdés
Fejni nem tudok.
2012. márc. 23. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Bedurranhat a cicid. Bár ez attól is függ, mennyi idős a baba, és mennyire sokat szopizott még egy alkalommal. Meg hogy a melled "tűrőképessége" milyen.
2012. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TKI Ibolya ***** válasza:
Már hogyne borítaná fel? És ha nem tudsz fejni mi lesz a tejjel ami egész nap a melledben szaporodik? Az én tej termelésem a legkisebb változástól is apadt,lehet hogy a tied is csökken.Ezt neked kell tudni.
2012. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

8 hónapos a lányom. Fogalmam sincs mennyi tejem van, mert bármennyit eszik, neki elég. Úgy értem, hogy este szokott pótlást kapni cicizés után és amikor 150ml-t adtam neki, akkor sem panaszkodott, meg amikor 200-at, akkor sem. A melleim sajnos már eléggé plöttyedtek, étkezés kiváltásakor sem durrantak be.

Viszont azt nem szeretném, ha emiatt teljesen elmenne a tejem.

2012. márc. 23. 14:42
 4/6 xStefix ***** válasza:

Ha jól számolom, 7-8 hónaposak lehettek, úgyhogy mostanra elég jól beállt a te tejtermelésed is.

Az elején várhatóan azért jól fel fogsz telni, de ha a kimaradozás többször ismétlődni fog, akkor idővel javulhat a helyzet, akkor is, ha ezeken a napokon nem tudsz fejni. - Viszont az megeshet, hogy esetleg a babádnak nem fog tetszeni, hogy minden rákövetkező 1-2 napon kevesebb tejjel kell beérnie, ha épp úgy alakul... ?

2012. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, 8 hónapos, azaz 8.5 inkább.

Nagyon gondolkozom azon, hogy a délutáni szopizást inkább kiváltom, hiszen nagy baba már és akkor ezzel nem lesz gond. Viszont reggelizni 9 körül szokott, nekem meg akkor már a tanfolyamon kell lennem, így ez tutira kimaradna. De ugye hetente csak 1szer. Az esti utolsó szopira azért hazaérnék, tehát 1 meglenne. Na meg még hajnalban szokott 1szer enni.

2012. márc. 23. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nekem az egyik babám 10 hónapos volt, amikor kórházi kezelésre szorultam. 3 héten át napi 5-6 órát voltam távol.

A babám, bár már sok mindent evett, rengeteget cicizett még. A melleim megteltek, fájósak is lettek néha, mire haza értem, de olyankor lelkesen felcuppant, és minden kiszívott, ami csak volt, így ezzel nem volt gondunk.

Én sem tudtam már akkoriban nagyon fejni, nem is akartam...

2012. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!