Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kórházban szülés után az...

A kórházban szülés után az előtejet is úgy kell adagolni mint a tejet? Ugyanúgy 2-3óránként, vagy igény szerint szoptassak, mint amikor már van rendes tejem? és éjszaka? tegyem mellre időközönként? Vagy éjszaka aludjon és csak ha kér.

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha norm.testsúllyal született csak és kizárólag igény szerint ha kéri.ne ébreszd..felesleges.Tudni fogja mikor éhes és jelezni is fog.
2009. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én a korházban is igény szerint szoptattam.de ezt mondták is a nővérek.Az előtej nagyon fontos a babának,és amikor csak tudod szopiztasd meg,mert igy lesz minél hamarabb rendes tejed.az időt ne nézd,van hogy 2 óránként kért van,hogy aludt 3,4 órát is,és volt olyan is amikor 2 óránként etettem északa is.Meg is látszott,mert ugy jöttünk haza,hogy minimális súlyvesztése volt,és már elkezdett hízni.Ha nem nagyon sárga és alszik északa akkor szerintem nyugodtan hagyhatod,de ebben is segíteni fognak a nővérek.
2009. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, én 3 óránként szoptattam, mert ezt mondták a nővérkék. Ordított is egész nap. Mostani eszemmel már gyakrabban megszoptatnám, attól indul meg a tej. Egyébként meg az előtej nagyon kevés, igaz az ő gyomra akkor még nagyon kicsi, de állítólag másfél óra alatt megemészti, úgyhogy nyugodtan tedd mellre minél többet.
2009. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, az olvasottak alapján azt hiszem, mi is rosszul csináltunk valamit. A nővérek 3 óráként hoták ki a kicsit, de amikor már ott volt velem, akkor is a lelkemre kötötték, hogy min. 2 órának el kell telnie a 2 szopi között, ráadásul mindeki mást mondott, hogy 1 cicből szoptasak, vagy kínáljam meg mindkettőből. Persze az én picikém evett, de 1 óra elteltével mindig ordított. Nem tudtam mi a baja, később jöttem rá, hogy valószínű éhes volt. Inkább elvették tőlem, és közölték, hogy estig felejtsem el a gyerekemet, mert annyira ordított, én meg vele sírtam, de nem mondták volna, hogy igény szerint is lehet szoptatni különösen az elején. Így a 4. nap már tápszert kellett kérnem, mert a tejbelövellés ellenére sem udtam úgy szoptatni, ahog kellett volna. Gondolom már az elején elcsesztük, nem tudott normálisan ürülni a mellem, aztán meg el is apadtam. A kórházból már úgy jöttünk haza, hogy tápszereztünk, most 3 hetesen meg szinte csak azt kap, mert nincs tejcim. Néhán kortyocskát tud szopizni, aztán kiköpi. Pedig mindent megpróbáltam.
2009. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szoptass igény szerint, az előtejet, és az anyatejet egyaránt!!! Nem a nővérek tudják mi kell a babádnak. Ezen kívül az előtej az egyetlen természetes "gyógyszer" a sárgaság ellen, segít kiüríteni a bilirubint, így csökken a sárgaság kockázata. Éjszaka és nappal is igény szerint szoptasd, a lehető leggyakrabban. Amíg nagyon pici, addig érdemes úgy 3 óránként felkelteni, ha valami miatt aluszékony, később már erre nincs szükség.
2009. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok.Az előtejjel kapcsolatban még annyit azt mondják ez az első védőoltása a gyermekünknek.Valóban kevés de ebben van meg az a fontos összetevő ami a norm.bélflórát fogja megalkotni a gyomorban,így valóban nagyon fontos.Azonkívül valaki írta hogy min.2 óra teljen el a 2 etetés között.ez igaz,ugyanis 2 óra alatt ürül ki a gyomorból az étel.Akinek pedig apadóban a tej,igyál rengeteget és tedd mellre akár fél óránként.Nem baj ha kiköpi egy kis idő múlva,majd visszateszed.Még lehet,hogy visszajönne a tejed.Sok sikert mindenkinek!Boldog babázást!
2009. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!