Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+tápszer pótlás...

Szoptatás+tápszer pótlás működhet hosszútávon is?

Figyelt kérdés
Ez a variáció egyenes út a korai elválasztódáshoz? Mindenhol azt hallani/olvasni, hogy "JAAAJ! Vigyázz a tápszerrel!" stb. Kíváncsi lennék, hogy van-e/volt-e valakinek pozitív tapasztalata is.9 hetes a babám és bizony küzdünk a tejért...:( Esténként a szoptatás után adok neki tápszert is. Az éjjeli, reggeli. délelőtti szoptatásnál még elég neki 1 mell, délutántól pedig már mindkettőt megkapja mindig...estére általában meg már csak úgy sajognak a melleim, mert van hogy egy órát is hagyom rajta a picit, de mégsem elég. Nagyon szeretném legalább 1 éves koráig szoptatni, de félek, hogy ez így nem működik.
2012. márc. 29. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk működött hosszú távon. Bár nekem a fél év volt a cél, eddig is sikerült. Később írok bővebben, hogy mit tudok tanácsolni, mint sorstárs, csak most mennem kell
2012. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk működött.

5 napos korától kapott pótlást (délután és este nálunk is), 11 hós koráig szopizott.

Ahogy erősebb lett, jobban szopott, volt olyan napunk, hogy csak 40 ml pótlás kellett 24 óra alatt. Nagyon macerás, bárhová mentünk vittük a fél házat, de abból a szempontból örülök neki, hogy 11 hósan teljesen magától hagyta el a fiam a szopit, én még 1-2 hónapis simán csináltam volna.

2012. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy mellből szoptatod egyszerre, az pont azt jelenti, hogy órákig nem éri inger a melleidet. Minden szoptatásnál mindkét mellre tedd rá, ez gyarapítani fogja a tejet, lehet, hogy elhagyhatod az estit is.

Még nagyon pici a babád, "a kocka még nincs elvetve".


Hívj fel egy szoptatási tanácsadót a www.lll.hu oldalról, ő majd részletesen elmondja, mit hogy csinálj, néhány nap alatt megnövelhető a tejmennyiség, csak nem mindegy, mikor, hogyan és mennyit szoptatsz.


Ha szívügyed, akkor próbáld meg!

2012. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én öt hónapig csináltam fele szopi-fele tápszer. Eddig bírtam, mert az én fiam kezdetektől nem nagyon akart szopizni. Én 8 hetesen kezdtem pótolni.
2012. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Igaza van az előttem írónak! Én az első babámnál elrontottam, hasfájós volt, mindenki osztotta a jótanácsokat, hogy azért fáj a hasa, mert 3 óránál gyakrabban nem szabad szoptatni, na meg türelmem sem sok volt, el voltam keseredve, amiért nem akart szopizni rendesen. Most a másodiknál nem hallgattam senkire, ha úgy éreztem óránként is megszoptattam, most 7,5 hónapos és reggel-este-éjjel még szopizik és van tejem!
2012. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet, de nagy elhatározás kell hozzá, és az hogy az első mindig a szoptatás. Én kb. 2 hónapja így csinálom. Nehéz, mert a baba a cumisüveget jobban megkedveli, mert "rájön" hogy kevesebb a munka vele. Én azt szoktam hogy szopizik egy ciciből, játszom vele, akkor -mikor látom éhes még- jöhet a másik cici, na és utána a tápszer ha még kell. Éjjelre csak cici. Eddig megy, remélem megy még pár hónapig......
2012. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Második babám. A "nagy" lányomat két éves koráig szoptattam, úgyhogy van némi fogalmam a szoptatásról, meg az estleges tejszaporításról(sosem sikerült semmivel). A "nagy" viszont kb. óránként fél órát "csüngött" rajtam. Éjjel-nappal,szó szerint, 7-8 hónapos koráig. Ő nem fogadott el semmit(se tápszer, se víz, se tea) semmilyen formában. Nyilván éhen nem haldoklott, mert akkor megette volna a tápszert, de tele sosem sikerült tömni a pociját. Ez is elég fárasztó tud lenni(soha 1 órára nem tudtam még az apjával sem hagyni), ráadásul most a kicsivel nem is tehetem meg, mivel ott a "nagyobb" gyerek (3 éves), vele is kell foglalkoznom. Én ezt még egyszer nem is akartam végigcsinálni. Imádok szoptatni stb. de mikor már egész éjjel a mellen alvó gyerek mellett, sajgó háttal hulla az ember akkor nem ennyire lelkes.

Ezért most 1-1 órát hagyom szopni és ha nem elég neki, akkor kapja a pótlást.

2012. márc. 29. 13:30
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

bocsánat, nem okoskodásként, de miért hagyod akár 1 órát is cicizni? mikor csak cicizett az enyém, max. 20-25 perc volt, és jóllakott. Szóval oké, hogy kell a szoptatás a tej termelődéséhez....de egy óra nagyon sok- szerintem! Nem mered kevesebb ideig?

Nagyon fárasztó tud lenni, főleg ha ott egy másik (nagyobb) gyerek is. Tudom, mert nekem is kb. ekkora korkülönbség van a kettő között.

2012. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha van elég tej (reggel/délelőtt) akkor nem szoptatom 1 órát(max 20 perc alatt végez és nem is hajlandó tovább szopizni, ha jóllakott), hanem délután/este mikor már nincs annyi és mindkettőt adom. kb 30-30 perc mellenként... Hogy érjen elég inger, nagyon szeretném ha lenne elég tej, illetve azért mert tápszer adása előtt megakarok róla bizonyosodni, hogy biztos mindent megtettem az ügy érdekében(nagyon lelkiismeret furdalásom van, minden tápszerivás után)...
2012. márc. 29. 13:54
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nem olyan sok az, amit pótolnod kell! Inkább legyél nyugodt és lakjon jól a babád, minthogy azon görcsölj, hogy megint nem elég neki, megint éhes... Mégsem teljesen tápszeres, és ezzel te megteszel mindent, hogy egészséges legyen. Az én nagyobbik fiam 5 hónapos korától egy csepp anyatejet nem kapott, mégis makk egészséges, jó tanuló, semmi hátránya belőle. A kicsi nekem nem fogadta el a tápszert, kénytelen voltam annyiszor szoptatni, amennyiszer kért. Tudom milyen, mikor nem tudsz nyugodtam, még a boltba sem elugrani, mert mire összekapod magad, megint éhes:( Nekem elég nagy baba lett a második, 4 kiló felett született, 5 hósan 8 kg körül volt, akkor már éjjel-nappal szopott szinte 1-1,5 óránként. Mondtam a gyerekorvosnak, hogy nem bírom már, és ő javasolta, hogy nyugodtan kezdjem 5 hónaposan hozzátáplálni, mert a súlyához képest, már nem bír annyit szopni. Na azóta nyugodtabb az életünk, el tudunk indulni bárhova. Ezt a kis időt vészeld át, de hidd el jó ez így, hogy anyatej-tápszer, és fennmarad a tejtermelés, mert az én fiam 2 hónapja, hogy nem szopik annyit és beállt az esti-reggeli szopira a testem, nem érzem, hogy apadna! (12:46,12:50-es voltam)
2012. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!