Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az mitől függ, hogy valakinek...

Az mitől függ, hogy valakinek szoptatás alatt vagy csak utána jön meg a menstruációja?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

valószínüleg genetika

Nálunk a családban mindenki menstruált szoptatás alatt kb a 6.hónaptól. (ükmamáig tudjuk)

2012. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a szervezetnek bizonyos idő kell, hogy 9 hónap kihagyás után újra rendeződjön a peteérés folyamata. Ez valakinél hamar megtörténik, míg másoknál nem.

Maga a szoptatás nem gátja a peteérésnek, de valakinél eltart egy jó ideig míg a szervezetet újra visszaáll az eredeti kerékvágásba.

Másrészt a szoptatás alatt a tejmirigy olyan váladékot termel, ami a petefészek szerepét helyettesíti, így a menstruáció később jelentkezik csak. De ez sem érvényes mindenkire, hiszen testünk bár hasonló, mégis másképp működik. Így ezért is változó, kinek, mikor jön meg.

2012. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez genetika, bár nálunk családon belül is nagy eltérések vannak: hugommal együtt szültünk, ő a 6. héttől menstruált - 14 hónapig szoptatott. Én 11 hónapig szoptattam, és csak az utolsóban jött meg.
2012. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A lányom nem tudott szopizni, 2,5 hónapig tudtam neki fejni aztán elapadt a tejem. Éppen egy évvel később jött meg mint amikor az utolsó mensi volt a terhesség előtt.


A fiam most tud szopizni, van is tejem még, már 3 hónapos.Kíváncsi leszek mikor jön meg.

2012. ápr. 4. 11:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 hónapig szoptattam, amúgy meg szülés után 6 hétre megjött. Pedig úgy örültem volna, ha még nem jött volna meg, de hát ez van.

Sógornőm 5 hónapig szoptatott, neki 9 hónapra jött meg szülés után.

2012. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első babánál pont 7 hónapra a szülésre jött meg először. Még szopott akkor.

A második baba meg még csak 5,5 hós volt, amikor először megjött. Még most is szopizik. (8 hónapos)

2012. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!