Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell szopni egy...

Mennyit kell szopni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
12 napos és 2800gr. Mennyit kell egy evésre szopnia, hogy emelkedjen a súlya? Milyen módon tudnám rábírni, hogy többet egyen? Szopi közben hamar elalszik.
2012. ápr. 7. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem baj,ha elalszik,ha éhes lenne ,nem tudna elaludni :) Ha felkel,majd folytatja. Szoptasd gyakran,ahogy igényli. Én babám 60-80 g-okat szoptt egyszerre,volt,hogy kevesebbet,de 2-3 óránként. Ő ennyitől is szépen hizott.
2012. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi 40-ért is megszenvedünk:(.
2012. ápr. 7. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aluszékony,azért nem szopik többet? Mennyi időnként szopik? A 40 is elég lehet, pl ha napi 10x szopik,az már 400 g egy nap.
2012. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Vitatkoznék az előttem szólóval. Nem "nem baj" ha elalszik... az enyém is mindig elaludt, és 2,5 hónapos korától tápszerrrel kellett pótolnom, mert nem szopott eleget, és emiatt az elején meglévő sok tejemből hamarosan kevés tejci lett. Aztán amikor már evett volna rendesen és nem volt elalvós, akkor meg már nem volt mit... illetve nem volt neki elég.

Szóval kérdező, szoptassad amilyen gyakran csak lehet, akár 8-12 alkalommal egy nap. Ha közben elbóbiskol, csiklandozd a füle mögött, ébresztgesd, tedd a mérlegre, attól is felébrednek, tedd a másik mellre, utána megint vissza az elsőre, büfiztesd, stb.

Ha te esetleg 3 óránkénti etetés párti vagy, akkor érdemes mérni minden szoptatás mennyiségét, a baba súlya kilóban szorozva 150-nel, osztva a napi szoptatások számával a mennyiség. Ezt a védőnőm mondta, de én igény szerint szoptattam...

2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

úgy értettem, hogy a legelőször szólóval vitatkoztam volna...

A 40 elég lehet, igen, ha sokszor szopik 40-et. De ha csak 3 óránként, akkor kevés. Tedd gyakran a cicire.

2012. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbálunk 2 óránként nappal. Éjszaka csak 2-szer ébred fel. Így nincs meg 10 szopi egy nap alatt.
2012. ápr. 7. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Mennyit hizott a ket het alatt? Mennyi volt a legkisebb sulya?
2012. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3020gr-mal született. A legkisebb 2780 volt. Most 2810-30 között ingadozik, de már 6 napja oda-vissza ennyi.
2012. ápr. 7. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi ingadozás +/- egy pisi, kaki, úgyhogy stagnál a picike ha jól értem. Az enyémek ilyenkor születési súly +50-60 dkg-nál jártak.

Már írtam egyszer, akkor is sok hitetlenkedő volt, de egy barátnőmnek azért volt aluszékony a baba, mert nem volt elég tej. Ha 2 óránként megszenvedtek 40-ért, akkor ott nincs elég tej szerintem. Ha az én babám lenne, amikor ébren van, fél óránként is cicire raknám,ill 3 óránál nem hagynám hogy többet aludjon.

2012. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne hagyd aludni! Ébreszgesd és szerintem hagyd a mérleget! Engem halálra szekt a családom, mert 3 óránként csak 50 ml-t szopott a kislányom, volt, amikor szinte egész nap szopizott, és átvészeltük! 2 és 3 hetes korban is van egy növekedési ugrás, ezeken túl kell jutni, utána nem lesz gond!

Ne idegeskedj!

Egyél-igyál eleget! Ajánlom az alkoholmentes sört, bár a gyakori szoptatás a legjobb tejszaporítási módszer.

Pihenj rengeteget!


8 hónapos, napi ötször szopizó kislány édesanyja

2012. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!