Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Okozhat valamilyen gondot, ha...

Okozhat valamilyen gondot, ha az újszülöttnek a szoptatás kiegészítéseként teát adok, hogy ne fájjon a hasa a sok tejtől?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
én inkább infacolt adnék
2012. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:

milyen teát, hogy? -sajnos nem mindegy!


szoptatásnál veszélyes bevezetni cumisüveget, mert ha "lusta" a baba, akkor akár le is állhat a szopással, hiszen már tudja, van könnyebb út is- ez babafüggő, az enyém annyira szopizott, hogy neki mindegy volt miből, csak jöjjön valami. (kevés tejem volt, így hozzá kellett táplálni)


a másik, ha esetleg jobban fog ízleni neki, akkor megint leállhat a szopizással.


Nálunk 2 hetesen kezdődött a hasfájás, egyedül az infacol segített!


Amúgy hogy érted a sok tejet? gyarapodni is nagyon gyarapodik?

2012. ápr. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne teát adj! Tornáztasd, simogasd a pocakját,szopi után büfiztesd rendesen. Ha nem segit,akkor Infacol ,Espumisan,ha 1 hós elmúlt,akkor Gripe water. Ekeket tanácsolják az orvosok is,a teát nem!
2012. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Én minden nap ittam a LACTOHERB szoptatós teát. Abban van édeskömény, ánizs is ami nagyon jó a kicsi pocakfájására is. 1 filtert 1,5 l vízben használtam és reggeltől estig megiszogattam. 4 gyerekem van, mind pocakfájós volt. Kivéve a pici, és ha nem ittam a teát neki is kezdett fájni a pocija. Szerintem még elég ha szoptatod. Ha pedig az a baj, hogy túleszi magát, sűrűn szopik, akkor a sírás árán is próbálj legalább 1,5 órát kihúzni vele. Az én fiamnál esti órákban volt, hogy sokat evett. Akkor ez vállt be.
2012. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy a sok tejtől fáj a hasa? Anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, úgyhogy kicsi az esélye, hogy túl sokat egyen belőle. Vagy ha mégis, azt visszabukja.


Nem lehet, hogy te is azt a fals infót kaptad, hogy ha túl gyakran szoptatsz, akkor hasfájós lesz a babád (és ilyen értelemben eszik túl sok tejet)? Mert ez egy fél-kacsa, amit tisztázni kellene. És nem a tea rá a megoldás!


Egyébként pedig, anyatejes babának csak nagyon indokolt esetben lenne szabad bármi mást adni, mert minden más táplálék, folyadék károsítja az anyatejes bélflórát. Azaz, ha tényleg hasfájós a babád, először az okát kellene kideríteni és azt kezelni, ha lehet. De ha ez nem sikerül, mert biológiailag éretlen még az emésztése és ezért hasfájós, akkor is nagyon meg kéne gondolni, mivel enyhíted a tüneteit. Azaz, először a kíméletesebb módszerek (böfiztetés, masszázs), amik kevésbé szólnak bele a Természet rendjébe - és csak a legvégén a gyógyteák és gyógyszerek, ha már semmi sem használ.

2012. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hós a kisfiam, és mi már a 2. hét elején Mecsek baby teát itattunk vele,mert iszonyat fájt a pocakja.Ez volt az utolsó reményünk,mert egy "csodaszer" sem vált be (Infacol,Espumisan,stb.).Persze nagyon hígan elkészítve:1l vízbe egy filter.Aztán ahogy teltek a hetek,kicsit mindig erősebbre főztem.Nálunk nem okozott semmilyen szopási zavart a cumisüveg használata (CSAK szopizik a mai napig).Szóval nem törvényszerű,hogy megzavarja a picit a szopizásban a cumisüveg!És gyarapszik a súlya is rendesen!
2012. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van, a túl sok tej okozta hasfájás egy kacsa. NEm az okozza a gondot, ha túl sokat szopik, ennek sokkal prózaibb okai lehetnek:

-nem büfizik, és ezért levegős a gyomra - masszírozással, sől hordozásal (függőleges vagy alkaron fekvő helyzetben) segíteni lehet rajta

-te eszel olyasmit, miat nem bír a gyomra, teszármazékot, hüvelyeseket, citrusféléket stb. - 2-3 hét anyai diéta segít rajta

-túl sok elsőtejhez jut, nem üríti ki rendesen a mellet - vissza kell tenni az első mellre vagy hosszabb ideig rajta hagyni, ha egyszerre keveset szopik, akkor 2-3 órán át mindi ugyanazzal a mellel kezdeni a szoptatást


A tea és a gyógyszerek (infacol, gripe water, espumisan) helyett pedig első körben érdemes homeopátiás golyókat, Lycopodium clavatum 30 CH-t adni neki, vagy chamomillát, mindkettő gyomornyugtató hatású akár egyszerre is lehet.


A tea, ha tűl erős vagy túl sokat adsz, akár fokozhatja is a hasfájásos tüneteket. Ráadásul cumizavart okozhat a cumisüveg és ahogy előttem írták, a bélflórára sem gyakorol jó hatást.

2012. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves xStefix!

Igen is túl eheti magát egy anyatejes baba is. Valóban ki bukja, de ha nem rögtön szopi után akkor addig feszíti a pocakját. Nálunk ez akár fél, egy órát is eltartott. Nem tudom hány gyereket szoptattál, de furcsálom, hogy sok gyerekes anyukákat oktatsz ki, akiknek több tapasztalata van és nem a fehéren, feketén orvosok által leírt dolgokat hajtogatják. Minden gyerek más.Tehát ha valaki több gyereket szoptatott nagyobb a tapasztalata és talán okos dolgokat tud mondani.

2012. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Nem célom senkit kioktatni. És pont nem az orvosok által hajtogatott dolgokat mondom (ó, bárcsak annyit tudnának ők a szoptatásról, mint egy totál kezdő anyuka...).

Eddig még csak egyet szoptattam, bár őt mondjuk 3 évig, és már legalább ennyi ideje foglalkozom a szoptatási szakirodalommal illetve más anyukák segítésével is, mivel tanácsadónak készülök.

A fenti tudást sem az ujjamból szedtem, hanem a szoptatási szakemberektől, merthogy ők a legkompetensebbek ezekben a kérdésekben (szerintem). És nem mellesleg, akiktől személyesen is tanultam/tanulok, maguk is többségében nagycsaládos anyukák, többéves gyakorlattal.


Ne haragudj, nem akarok veled iszapbírkózni, de az, hogy valaki x gyereket szoptatott már, önmagában még nem biztos, hogy több tudást jelent, mint amikor valaki ezen túl profi forrásból tanulja a szakmai dolgokat IS.


Egyébként van most itt a fórumon egy ibclc-gyakornok is, aki sokszorosát tudja annak, mint amit te vagy én - ha gondolod, kérdezd meg őt is ezügyben, de valószínűleg nem fog szögesen ellentéteset mondani.

2012. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!