Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak akkor lesz sok tejem, ha...

Csak akkor lesz sok tejem, ha állandóan eszem?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm mondja, hogy minden szoptatás után egyek, mert csak úgy lesz tejem. Ezzel a tempóval tuti meg se állok 100 kilóig. Nincs más mód? Iszok napi 3l vizet, 2 pohár laktoherbet, homeós bogyót szopogatok, de így is pótolni kell egy kis tápszerrel. És még valami, hogyan lehetne a bal cicimben növelni a tej mennyiségét? A jobban van elég, de ha a balból szopik a lányom, mindig pótolni kell. 2 hetes kiscsaj anyukája
2012. ápr. 9. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell állandóan enni. Fő, hogy egyél, ha éhes vagy és lehetőleg legyen benne rendszer (mondjuk 3 óránként keveset). Nem kell dugig enni magad, csak amennyi jól esik.

Vigyázz, mert a tea és a homeós bogyó együtt nem növelik, hanem csökkenthetik a tej mennyiségét! Elég vagy ez vagy az!

Sajnos egyik ciciben mindig kevesebb tej van, az én balomban is kevesebb volt:o( Két ciciből szoptatsz vagy egyből? Ha gyakrabban teszed a bal cicire, akkor elvileg nő a tej mennyisége, de nekem ez nem vált be!

2012. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy mellből szoptatok egyszerre. Akkor szopi után elég ha eszek valamennyit? Melyiket hagyjam el inkább, a bogyót vagy a teát?
2012. ápr. 9. 09:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Szoptass minden alkalommal mindkét mellből! Ez a legfontosabb, a többit akár el is hagyhatod, leszámítva az ivást természetesen, az elég fontos, de a három liter nem kevés.

Nem biztos, hogy lehet ellensúlyozni az "aszimmetriát" a mellek között. A melleid antómiailag eltérhetnek. Nekem a baj mellemben sokkal több a kivezető csatorna, mint a jobban. A baba érzi, hogy abból könnyebben és gyorsabban jön a tej, ezért azon jobban szeret lenni.

Azt megteheted, hogy minden szoptatást úgy kezdesz, hogy bal mell, aztán jön a jobb.

Amúgy nekem az egyik babám, amikor nagyobb lett, akkor már csak a bal mellemet fogadta el, de így is tökéletesen tudtam szoptatni. (Annyi lett, hogy a melleim mérete között volt vagy két kosár, de nem kell aggódni, szoptatás után ez is elmúlik, szépen visszaáll, sőt nekem épp a szopi alatt "nagyobb" az, amelyik normális esetben a "kisebb") :o)

2012. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Akkor megpróbálok minden szopit a bal cicivel kezdeni, hátha az segít. Ő a második kislányom, az elsőt egyáltalán nem tudtam szoptatni, ahhoz képest ez már fél siker. :) de nagyon szeretném ha most 100%-an sikerülne!!
2012. ápr. 9. 09:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha tanácstalan vagy az lll.hu-n szoptatási tanácsadó anyukák segítenek neked. Én mindkét mellből csak akkor szoptattam amikor növekedési ugrásunk volt. Akkor viszont jól jött.
2012. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kevés tejem volt, mindkétszer mellből tudott csak jól lakni, 100-150 et szopizni. Hiába tettem gyakran mellre, hiába keltem éjjel fejni, nem lett több, viszont ha többet ettem, táplálób ételeket, akkor megfigyeltem hogy sokkal több tejem volt! Egy mellből jól tudott lakni, és tudtam fejni is, amit eltettem.

Szerintem ebben van igazság, ha többet eszem, több tejem volt!

2012. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyakori mellre helyezés, sok folyadék fogyasztása és pihenés a kulcs. Nem az evés.
2012. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Jól írták feljebb, a legelső (és szerintem valószínűleg elegendő) lépés az, hogy amikor nem elég egyszerre egy mell, akkor átteszed a másikra is. Ennyire egyszerű. :)

Ha ez csak a balos kezdésnél lesz így, akkor "felemásan" fogsz szoptatni, de nincs ezzel se semmi gond. A lényeg, hogy olyan szopis gyakorlatot alakíts ki, ami megfelel nektek.

2012. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2012. ápr. 9. 18:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp két mellbol etess, azért ne potolj, mert az egyikben kevesebb van. Akkor utána tedd át a másikra is, és simán elég lesz neki, egy-két nap alatt beáll, ne adj addig sem pótlást. Nekem is mindegyik gyerekemnel a bal mellemben kevesebb tej volt, ez gyakorta van így! Ügyes vagy, és menni fog! :) Két cici és nem kell pótlás!:)
2012. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!