Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopizni a babám?...

Nem akar szopizni a babám? Valaki mondana vmi okosat?

Figyelt kérdés
2,5hetes a lányom. Az elejétől fogva lassan eszik,de egyre rosszabb. Kb.3óránként eszik,ahogy elkezd sírni kezdenénk az evést.azt csinálja,hogy bekapja a cicit,szív belőle 2-3at aztán kiköpi. És ez megy egész végig,ha lerakom,hogy vége akkor meg sír tovább mert még éhes. Ma is háromnegyed órán át evett 60ml-t.Szerintem ez túl hosszú idő,vagy csak rosszul gondolom? Mit lehet tenni? Mitől van ez?Vagy csak lusta lenne? Ha többet várok 3óránál és már nagyon éhes akkor sem megy jobban,most este is már sírt vagy fél órát,de még fürdettem stb. ,de így is csak 50ml-t evett. Cumizni nem szokott,üvegből meg még csak 2szer evett.
2012. máj. 3. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Van tejed, nekem akkor csinálta ezt, mikor nem jött már belőle!

Miután szopizott, és kiköpte, tedd át a másik melledre, majd utánna fejd le mind két melled, és akkor meglátod hogy van-e még benne tej, vagy mindd kiszívta.

Az egy dolog hogy megnyomod és spriccel, de ha 10-szer megnyomod, és még utánna is spriccel, akkor van, más miatt nem szopizik.

Noszogatni kell, egyik mell, átrakni a másikra, lehet a póz kényelmetlen neki. Szoptatós párnát használsz?

2012. máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ne várj 3 órát se, olyan gyakran szoptasd amilyen gyakran hajlandó rá, akár óránként... csak mindig ürítsd ki a melleidet. a mennyiségek amiket írtál szerintem rendben vannak. és ne várd meg, hogy sírjon hogy éhes, ha kell, szoptasd meg fürdés előtt az egyik ciciből, fürdés után folytassátok ugyanezzel a cicivel, utána rá a másikra. közben noszogassad, büfiztessed ha abba akarja hagyni. nehéz, de később könnyebb lesz, idővel egyre ügyesebb lesz.
2012. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az első 2-3 hónapban van hogy 1 órát is szopiznak, ezzel telik a nap, pelenkázás, szoptatás, büfiztetés, altatás, és kezdődik előről:)

De más dolgod úgy sincs, nem kell dolgozni menni:)

Én ilyenkor kaptam rá a sorozatokra, szoptatás alatt mindig megnéztem 1-1 filmet:)

2012. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, amig ilyen kicsik több idő kell neki, nehéz munka ám a szopizás egy ilyen picurnak! a mennyiségek jók, az én 10hetesem pl csak 70-90eket eszik, pár hete még bőven elvolt ő is 60al...s igen, gyakran, sokat szoptass, ettől lesz neked is sok tejed...az els kb 2 hónapot erre rá kell szánni utána már a baba is ügyesebb lesz és végez negyed óra alatt.
2012. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor próbálkozunk tovább. Már van egy lányom,de ő nem így evett. :)
2012. máj. 4. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan kis picike még,szoptasd annyiszor ahányszor igényli.Amikor ekkora volt a kisfiam szinte csak a szoptatásból telt a napom :)Egy órán át is szopizott,persze beszunyókált közben,csak cumizott...stb

Amikor nagyobbacska lett kivégezte a cicim 5 perc alatt,akkor meg az volt fura :)

A lényeg,hogy van tejed és ő szopizik.Ha sokáig tart és lustácska hát istenem,ilyenkor olyan kis cicifüggők tudnak lenni és a közelséged is tuti megnyugtatja.

2012. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
írtad, h van már egy lányod, aki jobban szopizott, igen, sajnos nem mindegyik baba egyformán csinálja, vannak nagyon ügyes és mohó babák, és vannak nyammogós ügyetlenkék - az enyém is ilyen volt...
2012. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!