Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most tulajdonképpen mennyi...

Most tulajdonképpen mennyi lenne az adagja 14 hetes kisfiamnak?

Figyelt kérdés
110-140 gr között szopizott eddig (napszaktól függően ingadozott). Fejni nem tudtam a szopik után, de mosolygós, kiegyensúlyozott baba, átlagosan 4 óránként kért enni, hetente 25-30 dkg között gyarapodott, volt elég pisis-kakis pelus is. Aztán pár napja szinte teljesen elapadt a tejem, egy-egy szopira 30-40 gr-t tudott kiszívni, úgyhogy kénytelen voltam pótlást adni neki (fagyasztott anyatejet kapott). Cumisüvegből 160-170 gr-t evett. Akkkor most eddig éhezett? A tejem visszaállt az eredeti mennyiségre, de most nem tudom, mit tegyek? Pótoljak neki?
2009. jún. 23. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy most 6200g, és a kilónkénti 150g-t sose ette meg, de nem aggódtam miatta, mert szépen gyarapodott.
2009. jún. 23. 20:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a tejed visszaállt,semmiképpen ne pótolj.Ha bizonytalan vagy az elfogyasztott tejet illetően,akkor tedd mellre gyakrabban ha kéri,ha nem.Ha éhes eszik,ha nem akkor úgyis visszauasírja.Jót tesz majd a tejtermelésnek is. Az üvegből azért evett többet mert az könnyen jött... Nálunk sem volt mérvadó a 150-es számítás.Volt amikor sokkal többet evett,volt amikor meg kevesebbet.Ha megfelelő a gyarapodása és elég pisis pelusa van akkor nincs gond.
2009. jún. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, akkor nem aggódom:) Köszönöm
2009. jún. 25. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!