Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyakoribb mellre tétel...

A gyakoribb mellre tétel mindenkinek bejött? Hogy lehet, hogy nálam éppen ellenkező hatása van?

Figyelt kérdés
Minél gyakrabban teszem mellre a babát, annál kevesebbet tud szopizni. Azt értem, hogy kevesebb idő alatt kevesebb tej termelődik egy-egy szopira, de az az összmennyiség, ami kijön nap végére, kevesebb, mint a normál szopinál. És amikor néhány nap után visszaállunk a megszokott kerékvágásba, a tejem ugyanannyi, mint előtte, sőt, volt már olyan is, hogy kevesebb lett. Létezik olyan, hogy valakinek egyszerűen lassú a tejtermelése? Csak azért, mert ha egy mellemnél eltelik 8 óra 2 szopi között, akkor van benne 180ml is akár, de ha csak 4 óra, akkor max. 50ml-t lehet kisajtolni belőle. Így nálunk a 2 mellből szoptatás sem megy, mert a következő kajánál már a két cici is kevés. Rosszul csinálok valamit, vagy hiába töröm magam, nem fog menni?
2009. jún. 23. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Helló ne parázz nekem amikor belövellt a tej szülés után akkorák lettek mint egy ház,fejtem is mert kifojt éjjel a felesleg. Aztán eltelt 2-3 hét és egyre kevesebb lett má nem is fejtem. Aztán 5 hónapos korára már ki kellet egészíteni tápszerrel. Egyébként nekem ha sex -eltünk a férjemmel,orgazmus után beindult a tejtermelés.....
2009. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már
2009. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam is vannak ilyen napok.Volt hogy délután 2től este 8-ig óránként szoptattam a 17hetes kislányomat.Nem lett tőle több tejem,másnap ugyanyúgy ment minden mint azelőtt.Ha több tejet szeretnél akkor több napon keresztül kell többet szoptatni és ha a bsbád kiszívja mindet,csak akkor érvényes ez a folyamat.Ha hagy bennük akkor nem lesz több.
2009. jún. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt nem írtam az előbb,hogy nekem pl a bal cicimben kevés a mirigyállomány így 3óra alatt 30ml a teljesítménye,ezért színte egy mellből etetek. Egy olyan dédelőtti időpont van amikor megfelelő benne a mennyiség mert délutántól másnap délelőttig termel annyit.Utána javarészt csak a jobból eszik.
2009. jún. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát nekem is ezt hajtották foylton, hónapokig csináltam, és annyira nem termelődött (pedig szoptattam, fejtem egyfolytában szinte másra nem is volt időm) és mégis 5 és fél hósan jött estére a tápi kiegészítés hogy legalább éjjel pihenjen egy kicsit a mellem.

Még 4-.5 hósan is 2 óránként szopott a fiam, az egyik mellemben szinte alig volt tej, pedig minden alkalommal arra is tettem.

Így én is 3.hónaptól egy mellből szoptattam szinte csak. A másikat ugyanúgy rendületlenül fejtem, de semmi értelme nem volt..

azóta kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a tanácsokkal kapcsolatban, miszerint : "Mindenkinek van elég teje csak vmit nem jól csinál" (én már folyamatos összeköttetésben voltam a la leche ligás tanácsadónővel, orvossal, védőnővel). meg hogy ha fejek, akkor biztos több tej lesz abban a ciciben is, illetve ha szoptatok egyvégtében akkor egyre több tejem lesz.

Hát nem tudom, ezekszerint azért vannak kivételek.

Tanácsot nem tudok adni sajna (bárcsak tudnék) meg nem tudom mennyi idős a babád, mert ha még csak pár hetes, akkor lehet hogy ha kitartóan csinálod még ezt a szoptatás után kifejés dolgot, akkor nekem tényleg szaporodhat tőle!!!

Kívánom hogy így legyen!

2009. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az utolsó előtti mondatban az NEKED akart lenni és nem nekem...:)
2009. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3 hónapos a babám, 3 hetes kora óta küzdünk a tejgondokkal
2009. jún. 24. 13:13
 8/8 A kérdező kommentje:

ezek szerint más is járt így, azt hittem, valamit nem jól csinálok

Köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 24. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!