Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy kijöjjön a...

Mit tegyek, hogy kijöjjön a tejcsi a ciciből?

Figyelt kérdés
Az egyik mellem tele van tejcsivel, de hiába fejem, nem jön belőle szinte semmi. Masszírozom, de az sem segít. Sajna a babának nem elég a tejcsi, ráadásul elég nagy a bimbó, amit nem is tud normálisan bekapni, ezért alig teszem rá a cicire, inkább csak fejném, de nem jön ki. A másik cici szépen megindul fejésre.
2009. jún. 23. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy rosszul masszirkálod. Én úgy szoktam hogy egyik kezemben tartom a mellem a másik kezemmel pedig a hónaljtól indulva a bimbó felé préselek. De óvatosan nehogy nagyon megnyomd, tönkre teheted vele a melled. De még jobb ha mellszívóval próbálkozol.
2009. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Pedig maszirozgasd. Van keped ahol latod hogy hogyan kell maszirozni? Nagyon vigyazzal be ne gyulladjon a melled!

Esetleg a ferjed nem szokta megkostolni a tejcsidet? Bocs, ha nem szokta nalatok, csak azert irom mert ha a baba nem is tudja bekapni, a ferjed tudna segiteni meginditani a tejcsit.

Sokaig szoptattam, es fejtem is kezi fejovel a mellemet. Es mi lett a vege? Ugy begyulladt, hogy meg kellett muteni!

Ugyhogy maszirozd, es szoljal a ferjednek segitsen!

Van gepi mellszivod?

2009. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Borogasd jó meleg vizes ruhával. Egy textilpelust jól átnedvesítesz és berakod a mikrosütőbe 45-50 másodpercre és kész a borogatás. Nagyon forró, uh óvatosan bánj vele, nehogy megégesse a melledet, de egy szimpla meleg vizes borogatás erre nem elég. Ezt ismételd meg többször, utána masszírozd át és fejjél, majd kezd elölről az egészet. Nekem a védőnő így tette helyre a melleimet amikor kegyetlenül becsomósodtak. Szerencsére csak enyhe gyulladás lett belőle.
2009. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

szia!

kórházban nekem azt javasolták, h jégkockával dörzsöljem 20-30 mp-et, majd engedjek rá olyan meleg, ill. forró vizet, amit csak elbír. Azt mondták, ennyitől nem apad el, viszont folyni fog a tej.

2009. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
és mindezek mellett, használj bimbóvédöt,nem a szilikonosat, hanem az üvegharangosat,az énbabám is csak azzal bírta bekapni a bimbót
2009. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy tejcsatorna elzáródásod van.Addíg fejd amíg nem jön belőle.Lehet hogy ez az idő 20-30perc lesz.Nekem is volt.Én olyan meleg vízzel zuhanyoztattam a mellem amit csak elbírt.Közben masszíroztam körkörös mozdulatokkal a bimbóm irányába.Bevittem a fürdőszobába a mellszívót is,nekem avent volt,és minden masszírozás után próbáltam a fejést.Addíg csináltam amíg nem jött belőle tej,és a végén puha lett a cicim.Össz-vissz 8órán át csináltam...Azért kell minél hamarabb és minél jobban leüríteni nehogy gyulladás lépjen fel.Legjobb lenne ha különböző pozíciókban tudnád szoptatni a babát,de gondolom elég feszes a melled és nem tud ráharapni.Ő tudná kiszívni a legjobban.Mi sem tudtunk az elejétől szopizni mert neki gótikus volt a szájpadlása,nekem meg befelé forduló a bimbóm,de addíg gyakoroltunk míg végül sikerült.Kitartás!!! Menni fog!!!
2009. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Megnyugtató válaszokat kaptam, pedig már teljesen kétségbe voltam esve.

2009. jún. 24. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
itt is mindenki le lett pontozva, pedig szerintem mindenki jó tippeket adott.
2009. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!