Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az én 2 hetes drágám nagyon...

Az én 2 hetes drágám nagyon sokat sír. Egyszerűen nem tudom mivel megnyugtatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig főleg este fürdés majd szopi után bolydul meg teljesen. Most már napközben is sír. Alig lehet megnyugtatni.Egyszerűen el nem tudom képzelni mi baja van és megőrít a tehetetlenség, hogy nem tudok segíteni neki, nem tudom megnyugtatni.

Gondoltunk már arra lehet előbbrébb kéne hozni a fürdetést. Este 7-kor fürdetünk. Folyamatosan kézbe van úgyis csak nehezen nyugszik meg. Adjatok nekem tanácsot mit csináljak vele, mert kezdek begyogyózni teljesen.

+1 kérdés. a gyúgyszertári popsikenőcsöt csak vényre adják? a doki naturlandosat írt fel, de úgy látom, hogy folyamatosan piros neki a nunikája. Bepantent is használom, de az sem segít. néha szép de aztán megint tiszta piros lesz neki. a krémet a nunikájából, hogyan szeditek ki? én próbálkozom mindenfélével de az eredmény soha nem makulátlan.


2009. jún. 24. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a babádnak a pocakja fájhat, próbáld meg úgy szoptatni, hogy 5-10 percenként leveszed büfiztetni. Próbálkozhattok még az Infacol-lal is, de sajnos nem mindenkinek segít. Emellett masszírozhatod a pocakját, lehet tornáztatni a lábacskáit.

A popsikenőcsöt vény nélkül is meg tudod venni, csak úgy drágább. Nekünk a sudokrém jött be a popsi pirosságra, elég vékonyan bekenni és nagyon beválik. Vagy próbálkozhatsz a neogranormonnal is, van akinek az jön be.

2009. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezen a héten leszünk 4 hetesek. Ugyanilyen problémákkal kűzködtünk az elején.


Valószínűleg a hasa fáj a picinek főleg ha mindig este jelentkezik és hasonló időpontban. Volt hogy 5 órán keresztül síkítozva sírt volt hogy csak sírdogált. Nálunk bevált az infacol mindig evés előtt adom neki. Könnyebb a böfi és a puki de van akinél más válik be (espumisan, angolvíz(1hóstól), orvos által felírt keverék, cseresznyemag párna, hasmasszírozás stb). Sokat segíthet. Persze így is vannak nehezebb napok és szerintem lesznek is. Légy kitartó sajnos tényleg a legrosszabb a tehetetlenség. Próbáld nyugtatni, tudja hogy mellette vagy. És próbáld különböző pózokban fogni lehet hogy van ami könnyít neki. Alkaron hassal lefelé, ágyon hanyatt dőlve fektesd hasra a melledre.


A fürdetés szerintem teljesen jó időpontban van, gondolom nem mereven 7-kor az etetéshez igazítjátok. Ha fürdetés után eszik akkor azért sírja végig mert éhes és követeli a kajcsit. Nálunk ugyanez volt amint evett csend lett :-). Ha bő fél órával a fürdés előtt is adok neki picit és utána vacsizunk rendesen akkor nyugodtabb sokkal. De kb. 2 napja nyugodt a vízben. Még hozzá kell szoknia :-) nálunk ez beletelt 4 hétbe.


A popsit nálunk a neogranormonn hozta rendbe nagyon jó az a krém de dícsérik a sudocremet is kinek mi...


Kitartás!

2009. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni, nagyon sok baba viselkedik hasonlóan. Lehet, hogy néhány értékes szoptatási infó segíthet, úgyhogy érdemes megkeresni egy szoptatási tanácsadót (a www.lll.hu oldalon több profi szoptatási tanácsadó telefonszámát és internetes elérhetőségét megtalálhatod). A következő kérdésekre fogjátok a választ keresni: Mikor és hogy sír a kicsi? (feszíti magát hátra, vagy összehízza magát) Milyen időközönként és hogy szopik (váltott mellből? mennyi ideig szopik atívan az első mellen. Cumizik? Gyarapodása?) Ha erős a tejleadásod, lehet, hogy a nyelt levegő okoz problémát és akkor a gyakori büfiztetés sokat segít. Segíthet, ha egy kis ideig nem fektetitek vízszintesbe szopi után. Sokaknak segít, ha közvetlenül szoptatás előtt egy nagyon keveset lefejnek, hogy ne legyen olyan hirtelen és nagy nyomású a tejleadás (kevesebb levegőt nyeljen)

Az esti órákban történő sok sírás valóban a hasfájás jele. Az anyukák már nagyon sok módszert fejlesztettek ki a hasfájós babák megnyugtatására. Nagyon sok ötletet találsz a:

[link]


Remélem, hogy segít, és lazábban tudod venni :)

2009. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A popsira javaslom az OTKI kenőcsöt, ezt is felirja az orvos, és a gyógyszertárban keverik ki! Sokkal jobb a többinél, és olcsó is!

A nunijából fürdésnél próbáld kitörölni, esetleg egy kis vattadarabbal, hogy jobbról is , és balról is kitörlöd, úgy hogy a nagyajkakat egy picit széthúzód (épp csak hogy beférjen a vatta)

Szopiztasd meg mikor sír nyugodtan, hátha csak Rád vágyik, de ha gyakran adsz neki szopit, ne váltott mellből tedd, mert akkor fájhat a hasa, hanem mondjuk 3 órán át a balból adsz neki, aztán 3 órán át a jobból.

2009. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy egyszerűen nem büfizik. Már minden félét próbálunk, de nagy átlagba a cici után egyből bealszik. Ha nem alszik be akkor sincs semmi eredmény pedig van hogy 15-20 percet is a válon van.
2009. jún. 24. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos a pocija fáj.Nekünk az Infacol,Espumisan csepp segített,majd 1 hós kortól angolvíz. Popsira Sudocren.Kimosásba nem tudok nyilatkozni-kisfiam van.
2009. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!