Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha a szopi végén...

Mit tegyek, ha a szopi végén sír a babám, mert éhes maradt, viszont annyit már evett, hogy a tápszert nem fogadja el?

Figyelt kérdés

5 hós a kisfiam, anyatejes!

Többször jártam már úgy, hogy kiszívta mind a két mellemet és sírt, hogy még éhes, viszont annyi már volt a pocakjában, hogy amikor megcsináltam a tápszert, nem kellett neki! Ez nem túl gyakori, kb hetente kétszer fordul elő! Így viszont megveszem a méregdrága tápszert és felhasználatlanul dobom ki, mert ugye letelik a szav.ideje! Mit tegyek? Nem akarok neki tápszert adni anyatej helyett, mert ahhoz ritkán fordul elő!


2009. jún. 24. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nagy könyv szerint 6 hónaposan kell elkezdeni az anyatejes babát mellétáplálni, de nekem egy védőnő pont azt mondta, hogy ez sem szentírás. 5-6 hónapos kor között a BABA igényei szerint lehet elkezdeni, amikor az újabb fejlődési ugrás miatt kevésnek bizonyul az anyatej. Ebben a korban a tápszert én már tuti nem kezdeném el bevezetni, hiszen mellétáplálás mellett tuti lesz elég tejed. Max. annyit tennék a helyedben, ha már ott tartasz, hogy egy teljes étkezést is kiváltotok, hogy lefejném az akkori tejmennyiséget egy ideig, hogy este az utolsó szopinál azt adjam neki pótlásként, ha kell.
2009. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi 4hósok vagyunk és hasonló cipőben jártunk ezért két hete elkezdtem a gyümölcsöket de csak szopi után. Nagyon imádja.Sokáig szenvedtünk a "tejmentes" napokon,de mióta kap mást is,tudom nem marad éhen ha kevesebb a tejem :) Tápszert nem adtam neki mert nem volt itthon és nem tudtam ha veszek megeszi e,igy maradtak a gyümlcsök.Már közel jártok a nagykönyv szerinti időhöz,szerintem ti is elkezdhetitek.
2009. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Akkor beszélek a védőnőmmel, hogy hogyan megy a hozzátáplálás, mert nem vagyok teljesen tisztában vele!
2009. jún. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!