Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet észrevenni hogy...

Honnan lehet észrevenni hogy kevés a tej?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Nekem sajnos az elejétől kezdve pótlás kell. Sztem onnan veheted észre, hogy a szopi után nem nyugszik meg, hanem "keres" a szájával (attól függ milyen idős a baba) sír, nyűglődik, nem hízik kellő mértékben.

A másik, legbiztosabb módszer, ha minden szopáskor megméred! Mi kölcsönöztünk mérleget, és megnyugtatott, hogy tudtam mennyit szopott és utána mennyi pótlást kell még adni neki!

Minden jót!

2009. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Eza méregetés azért nem mérvadó, mert nem mindig eszik ugyanannyit a baba és gyarapodni sem a nagykönyv szerit szoktak.

Múltko olvastam, hogy a gyarapodási táblázatok, amik mindenhol megjelennek, tápszeres babákra vonatkoznak, és újat fognak kiadni.

Szerintem ha éhes még, akkor úgyis sír.

2009. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 és fél hónapos. De éjszaka nem alszik nyugodtan.
2009. jún. 24. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően onnan tudod, hogy evés után nyűgös, sír, hogy éhes. Ezt minden anya meg tudja nézni, ha odateszi a mellére és szopizni próbál. Ilyenkor célszerű a másik mellel is megkínálni, ha eszik, akkor éhes volt. A másik mérvadó a pelenka. Ha van elég pisis, kakis pelenkája (naponta, 2naponta kakil, pisis 3-4-5 naponta) akkor nincs ok az aggodalomra.

Mit jelent, hogy éjszaka nem alszik nyugodtan? Állandóan felsír, éhes, vagy csak forgolódik? Ez utóbbi esetében nem hiszem, hogy gond lenne, mivel már korban olyan idős, hogy könnyen oldalra tud fordulni.

2009. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a napi 5-7pisis pelus akkor bizony kevés.Ahogy már írták abból is kiderül ha keresi a cicit,nyűgös,sír és nem mefelelő a gyarapodása. Hetente érdemes elvinni a védőnőhöz hogy mérje meg. Amikor bizonytalan voltam hogy eleget evett e a babám,cicire tettem.Ha akart evett,ha nem akart akkor nem.Akár 1,5-2óránként is.Figyelheted szopi közben hogy mennyit nyel és mennyire intenzív a szopása.(látogass el ide is olvasgatni lll.hu)
2009. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem elég a tejem. onnan tudom hogy nem nyugszik meg utána, sírni szokott, vagy keresi még a cicit. Ilyenkor pótlást kap, vagy lefejt tejet, vagy tápszert. Én is szoktam méregetni szopi előtt és után, nem azért hogy pontosan ugyanannyit egyen mindig, hanem hogy hozzávetőlegesen lássam hogy mennyit eszik. Hogyha egyszer kevesebbet eszik és még sír, akkor tudjam hogy nagyjából még mennyi pótlást kell neki adni.
2009. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha éjjel is kéri két-háromszor az is normális, még egyéveseknél is! (igény szerint szoptatott babáknál, főleg ha az anya közelében alszanak) Ez természetes!
2009. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!