Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mell fejése önmagában is...

A mell fejése önmagában is serkenti a tejképződést?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem! Eleinte, míg a baba nem üríti ki a mellet, akkor van értelme a fejésnek, utána viszont a tej elapadásához is vezethet!
2009. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadói tapasztalattal éppen az ellenkezőjét mondhatom neked. A fejés önmagában is serkenti a tejképződést és nem okoz tejelapadást. A baba gyakori szoptatása minden esetben hatékonyabb tejnövelő és tejserkentő, mint a fejés. De általánosan elfogadott módszer az anyatej mennyiségének növelésére, hogy nagyon gyakran mellre tesszük a kicsit és szoptatások után fejük egy keveset. Ha szoptatási tanácsra van szükséged, tanácsos hivatásos tanácsadóhoz fordulni, hogy egészen biztosan hiteles infót kaphass. Megtalálod őket a www.lll.hu oldalon
2009. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én csak kíváncsi voltam. De köszi azért.
2009. jún. 24. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:

15.57-estől kérdezném, hogy lehet, hogy nekem is ezért lesz egyre kevesebb? 12 hetes a babám.

Elnézést, hogy belekérdezek! És ezt honnan tudod? Nagyon érdekelne, ugyanis azt vettem észre az ismerőseim körében (akiknek már 6-8 hónaposak a babáik), hogy még most is "tejcsárdák" és soha nem fejnek, fejtek.

2009. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írj privit!


Egyébként a védőnőtől kapott felicitas-os füzetkében is azt írják, hogy ne fejje az ember, mert semmi haszna, sőt.

2009. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22:11-esnek. De mi van akkor,ha a babám nem akar mellből enni(1-2óra alatt is max 50-et utána meg lefejem neki)5hetes csak a lefejt tej kell neki? Akkor hosszútávon nem tartható fenn a tejtermelés? Elapasztom a fejéssel?
2009. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Melyik felicitas-füzetke írja, hogy a fejés nem serkenti a tejtermelődést? Az én példányomban azt írja, minél többet szoptatok, annál több tej termelődik. Vagyis minél több tej jön ki, annál több termelődik utána. Nekem tapasztalatom is ez, de lehet, hogy nem működik mindenkinek egyformán a szervezete...
2009. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 hónapos kora óta csak cumisüvegből hajlandó meginni az anyatejet. Azóta is fejem neki, most 7 hónapos és még mindig van tejem. Nekem is azt mondták hogy majd el fog apadni a fejéstől. De ez nálam nem így történt. Még az anyatejgyűjtőbe is tudok leadni.
2010. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!