Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a gond? 12 hetes...

Mi lehet a gond? 12 hetes kislányom egyre többször elutasítja a szopizást. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakran nem volt elég a tejem, így tápszerrel pótoltam, most egy két hete elkezd mindig tiltakozni ha mellre akarom tenni, nagyon sír, ha pedig sikerül, nem szopizik végig, hanem amikor már nem jön, abba hagyja.

Hiába a sok fejés, meg mindenféle szerek csak nem akar elégséges mennyiség termelődni. Én már mindent megtettem!

El vagyok keseredve, hogy ennyi volt? Attól tartok ez a cumizavar. De hát kénytelen vagyok pótolni neki, napközben sosincs elég, max. éjszaka. Ma is szinte két óránként mellre teszem,de csak ilyen 20-50 amit ki tud szívni. (Sajnos nem is akarja nagyon szívni, inkább alszik). Még van, hogy az aventes cuclit is csak nyammogja. Egyszerűen lusta még azt is szívni, de jól fejlődik, 5kg.


2009. jún. 24. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos a cumizavar. Azért sír mert tudja hogy nem jön belőle, és te majd úgy is adsz neki üvegből. Nagyon okosak már ezek a porontyok ilyen picin is. Szerintem ha türelmes vagy ne add fel, próbálkozz, fejjél kevesebbet, akkor talán több marad a ciciben és jobban fog szívni. Vagy próbálkozz a Szoptanit nevű készülékkel.


[link]


Itt megtudsz róla mindent, nem akarom leírni az egészet, de lényeg hogy hasonló gondom volt nekem is, és ez segített. Pár napig használtuk, volt hogy végigsírtam én is a szoptatást nagyon nehéz volt, de sikerült.

2009. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk.Kórházba nem indult meg a tejem,így pótolták neki.Nem akart itthon szopizni,sírt.Kifejtem,úgy evett.Aztán kaptam egy jó tippet.Csináld meg a tápszert,add neki oda.De csak párat szívjon,aztán veddd ki gyorsan a szájából és be a cici.Kisfiamat 2x kellett így becsapni,azóta gyönyörűen szopizik(4,5 hós)Persze,ha nincs elég tejcsi,akkor befejezitek tápszerrel.De ha szívni fogja,hátha termelődik elég tejcsi.Sok sikert.Remélem neked is segít.
2009. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2009. jún. 24. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

ez nem cumizavar!!! ha az elejétől fogva így volt,el kell fogadni h ez van,nincs tejci,a tápszertől sem lesz baja..

csak magadat akasztod ki. nem lesz baja,ha pl csak üvegből kap tejcit.fejd amig jön,aztán add oda és kész. sajna én is így jártam,megkeserítette az első heteket a sok idegeskedés,plusz én még kiegészítést se adtam 4hétig,mert h a doki szerint próbálkozzak csak.. szegény fiam meg csak sírt,szopizott,aludt.. csak éppen félóránként

2009. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!