Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hós kisfiam alig hízik 2...

2,5 hós kisfiam alig hízik 2 óránként szopik, az evés felét átalussza, a mennyiséget nem mérem mert ideges leszek tőle milyen kevés. Ez normális?

Figyelt kérdés
3650-el született 3440-jöttünk haza még fogyott 1hét alatt 90g-ot jelenlegi súlya 4840g.Ez normális? Egy aggódó anyuka!!

2012. máj. 14. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a babád lehet hogy csak lusti.

Az hogy bealszik a cicin, inkább azt támasztja alá h van tejed, mert ha nem lenne akkor sokkal inkább követelődzne. Amúgy a súlya -szerintem- nem olyan kicsi. Próbáld szopi közben simogatni az arcocskáját, ha alszik, "ébresztgetni" h szopizzon.

2012. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Az 10 hét alatt 1400 g, ami átlagban 14 deka/hét. Ez még szépen a minimum felett van, úgyhogy ennyiből szerintem még nincs gond.

Sárgult a születése után? Vagy mindig is ilyen alvómumus volt?

2012. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elöször is köszi a válaszokat!

Az 1válaszra: piszkálom mindig de semmi változás alszik tovább.

A 2válaszra: nem sárgult be,és első pillanattól fogva aludt a cicin.

2012. máj. 15. 09:26
 4/6 xStefix ***** válasza:

Akkor ő ilyen típus. Ha egyébként nem látsz rajta semmilyen "furcsaságot", pisi-kaki rendben, kiegyensúlyozott, szépen fejlődik, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

A szopizás a legtöbb babának nagyon megnyugtató elfoglaltság, vannak, akik rendszeresen belealszanak, mert annyira jól érzik magukat, ellazulnak. Ha úgy látod jónak, azért finoman próbálhatod őt ébren tartani (pl. ha dolgod van, menni kell valahova stb.), de ha nem megy, úgysem tudsz mit csinálni vele. Idővel ő is ki fogja nőni ezt a szakaszt és már éberebb, aktívabb lesz. Csak lehet, hogy ez nála picit tovább tart; vagyis több türelmet igényel. (A legtöbb baba olyan 4 hós kora körül élénkül meg jobban.)

2012. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:))
2012. máj. 15. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sem kicsi a súlya. Kisfiam 3900-al született, 3750-el hoztuk haza, most két hós és 5300. Ha belegondolsz, nem olyan nagy különbség. Első hós vizsgálaton 4650 volt, és azt mondta a doki, hogy sokat gyarapodott nagyon, ami szerintem hülyeség.
2012. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!