Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem vannak gondjaim a...

Csak nekem vannak gondjaim a szoptatással?

Figyelt kérdés
A szoptatással kapcsolatos kérdések válaszaiból ítélve, többnyire mindenkinek jól megy a szoptatás minden rendben. Nálam mért nem? Egy szoptatás legalább 45-50 perc (volt már hogy több is volt), sokszor alig eszik vmit, folyton méregetem. Aztán kapja a pótlást, főleg tápszert, mert sokszor szopi után egyből kéri a kaját, nem várja meg míg lefejem a tejet, én meg nem bírom ha üvölt szegény gyerek. Sokszor tele a bakancsom az 1 órán át tartó szopizással, azért is mert 2,5 hónap alatt nem találtam meg a megfelelő poziciót. Folyton zsibbad vmim, fáj a hátam, fáj a karom szopizás közben. Ha végre kényelmesen ülök, akkor meg pici fiam sír hogy vmi nem jó neki. Most a napokban elkezdte hogy mikor kéri a kaját, adom neki a cicit, elkezd úgy sírni hogy a szívem szakad meg. Nem akar szopizni (napi 1-2x van így). Percekig próbálkozom, de aztán feladom mert nem bírom hallgatni ahogy sír. Akkor jön a cumisüveg. Persze a mellem tele van, reggelente mint a beton olyan kemény, éjjel meg folyik. Aztán ha nagy nehezen szopizás van, akkor meg egész nap alig van tejem, ő persze sír hogy mért nem jön több... aztán kezdődik minden előlről. Ez egy ördögi kör. Mit csináljak? Vagy mit csinálok rosszul?
2009. jún. 27. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nemcsak neked vannak gondjaid a szoptatással. Még sokan vagyunk és voltunk így. A lényeg, hogy próbáld meg rendszeresen rátenni a kisfiad a cicire. És ne add fel rögtön, ha sír. Ha nem jelentkezik kisfiad rendszeresen, akkor két szopi között fejhetsz is. Ehhez legjobb, ha esetleg egy elektromos pumpát bérelsz (nálunk, igaz én külföldröl írok, bérelhetö a gyógyszertárban). Ezzel növelheted a tejed mennyiségét is. Olcsóbb módszer a szopi tea vagy homeos szer.

A jó pozíció érdekében, csak javasolni tudom a szopi párnát, nálam bevált. Illetve nagyon jó, ha magad mellé teszed az ágyban, egymással szembe fordulva, s úgy szoptatsz.

És még ami fontos, ne idegeskedj. Ez is befolyásolja a tej mennyiségét. Én is nehezen viselem, ha kisfiam rázendít, mert még éhes. Ezért én elöre bekészítettem a tápszert, s szoptatás után odaadtam neki.

2009. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NEkem is sokáig nehézséget okozott, voltunk vagy 3 hósak mire minden kialakul. A következőt ajánlom: nekünk a fekve szopi jött be, mert nagyon fájt a hátam. Baba háton vagy oldalt, te oldalt, cici a szájba. AKár el is lehet így aludni. A mai napig így szopizik. A tápszert ne egyből mindet akard elhagyni, csökkentsd. Ha pl 100 mlt szopik, adj neki először 70 tápot, majd tedd cicire. Ez azért jobb, mert már nem annyira éhes, hogy üvöltsön, megvárja, míg a reflex beindul és kitartóbb. Aztán másnap 60 -40 és így tovább. Ha megakadtok lassíts.

Inkább szoptass 2 óránként 20-25 percet, de tovább ne.

Sok sikert és kitartás. Mi is így kezdtük, most 7 hós és szinte csak szopik.

2009. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak neked vannak gondjaid a szoptatással. :) nekem 3 hetes a kisfiam, de azóta szenvedünk. későn indult be a tejem, de először ő nem akart szopni, nehezen hangolódott rá. aztán meg rögtön kisebezte a bimbóimat, majd megőrültem úgy fájt. ráadásul teljesen össze vissza evett/eszik, van hogy óránként éhes. néhány napja, amikor azt hittem, hogy végre alakulunk, és belerázódunk, most megint "megőrült", most olyan mintha nem lenne elég neki a tejcim...egyik pillanatról a másikra, egész nap mellen van szinte de folyton üvölt. :(semmi rendszer, össze vissza, bár a mérleg szerint gyarapodott szépen. de mondom folyton változik, egy pillanat nyugtom sincs, de alig 3 hetes, nem akarom tápszerezni, mert szerintem csak szeszélyes
2009. jún. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg próbáld meg kicsit időziteni a lefejt tejet vagy tápszert, hogy mire éhes lesz, kész legyen, vagy vezess be időpontokat, amikor tuti evés lesz. Szerintem a cicivel ne frusztráld a babát, ha nem kell neki, az szörnyű lehet neki, hogy már az elején rá próbálják erőltetni valamire, amit ő nem akar!!
2009. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kevés a tej, akkor mindenki pótlást ad a picinek, de alig olvasok olyan választ, ahol azt írják, hogy szoptaníttal adja oda az anyuka a lefejt tejet/tápot. Szerintem ez az egyik legjobb dolog, ha kevés a tejci. Nekem van olyan, hogy 90 ml-t szopizik, de kevés neki, adok mellé 20 ml lefejt tejet a szoptaníttal és így kb. még 30-40 ml-t is kiszopizik, ami amúgy ott maradt volna a ciciben. A baba pedig elégedett, mert jön neki a kaja. Érdemes kipróbálni, csak ajánlani tudom.
2009. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Használtam a szoptanitot én is. De az én babóm nagyon ravasz, rájött hogy a vezetéket kell szívni. Pedig mindent úgy csináltam ahogy le van írva. Egyébként meg azzal 2x annyi ideig tartott az evés nálunk, mivel a vezetékből még annyira sem jött a tejci mint a cicből, hiába állítottam be jól a vezetéket. Pár napig bírtuk használni, mert babómnak sem tetszett, meg nekem sem hogy két órát szoptatok, aztán büfi és kezdhetem előlről az egészet, mert már rég kipisilte a kaját.
2009. jún. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!