Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen sportot lehet választan...

Milyen sportot lehet választani szoptatás alatt, ami hatásos, de nem apasztja le a tejet?

Figyelt kérdés
Van olyan aki úszik? Hány hónapos volt a baba mikor elkezdte?
2009. jún. 28. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elejétől (és terhesség alatt is) tornáztam otthon, amikor már elszabadultam 2-3 órára, akkor úsztam. Függ attól, hogy mennyit sportoltál előtte, mennyit terhesség alatt. Ha végig tornáztál, akkor nem hiszem, hogy bármi gond lenne, nyugodtan csinálj mindent, csak ne legyen nagy izomlázad. Ha nem vagy edzésben akkor azért még óvatosabban kezd, hozzá kell szoknia a szervezetednek a megterheléshez.
2009. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!! Nem írtad, h. mennyi idős már a babád, hogy mikor szültél. Ha nem túl régen szültél, akkor én még inkább pihenést ajánlok. Használj ki minden időt, amit a babával lehetsz és pinend ki magadat!!

Ha minden áron mozogni akarsz, én inkább könnyű 20 perces sétákat javaslok. Később járhatsz úszni vagy kocogni is.

2009. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még csak most fogok szülni, 39+5 hetes vagyok, a terhességemet végig sportoltam (úszás és kismama torna)és még így is felszaladt 23(!!!!) kg és szeretném tudni, hogy milyen lehetőségeim lesznek a szoptatás alatt. A gyermekágy idején nem fogok sportolni de utána szeretnék óvatosan újra mozogni.
2009. jún. 28. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első hónapban semmi képpen ne sportpljál majd!! Az az iső a pihenésé. Talán a jóga jöhetne majd később szóba, egy ismerősöm mesélt róla, hogy teljesen feltölt és kellemes értelemben kifáraszt. Étrend tanácsokat tudok majd adni később, de a sportot én most nem javaslom.

Üdv: csecsemőgondozó szakos hallgató

2009. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy csajszival együtt jártam pilatesre, akinek 4 hónapos babája volt, ő is amiatt kezdte el, mert vagy +20 kiló volt rajta, bár arról nem beszéltünk, h szoptatott-e még akkor(mert szerintem ez eléggé magánügy).

de ez nem túl megerőltető(ő például minden gyakorlatból a felét csinálta csak, h bizti ne legyen izomláza)és az uszodában is látok anyukákat egészen apró babákkal is, ahogy mennek baba-mama úszásra...de azért kérdezd meg a dokidat, ő biztosa profibban tud erre válaszolni:) nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!:)

2009. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A baba 3 hós korától lehet menni baba-mama tornára. Én már 3 hete járok, csak kicsi izomláz van, és kifejezetten a has- comb- fenék területét dolgotzzuk meg, és anyukák közt vagyunk, a babák is egymásra találnak. :)

De addig inkább pihenj, és egyél sok friss zöldséget, gyümölcsöt.

2009. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónapos volt, mikor elkezdtem alakformáló tornára járni, heti 1*1 óra. Se terhesség előtt se alatt nem sportoltam. A babámat szoptattam éjjel-nappal. Volt izomlázam rendesen, de nem befolyásolta a tejem mennyiségét se a baba szopási kedvét. Ugyanekkor elkezdtem babaúszásra is járni a picivel. 5 hónapos volt mikor erobik órákra is elkezdtem járni. Most 7 hónapos múlt napi 2-3-szor, de van, hogy négyszer szopizik. Talán csak szerencsés alkat vagyok, de az is lehet, hogy túl nagy az óvatosság ezen a téren. Ha valakinek el akar apadni, akkor sport nélkül is elapad.
2009. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!